Оглас од претпријатие Објавени: дек. 01 2023 01:21

Peugeot 3008 1.6 Blue-HDi Business

ЕУР

Објавени: дек. 01 01:21
Прегледи: 94
Peugeot 3008 1.6 Blue-HDi Business
-Година на производство: 2017
-Прва регистрација: 12/2017
-Километража: 155 640 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 88kw/120кс
-Зафатнина на моторот: 1560cc
-Менувач: AUTOMATIC 6 брзини F1 менувач на волан )
-Еколошка класа: EURO 6
-Земја на потекло: Франција
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 4,7l/100km; отворено 4.1l/100km; просечно 3,2l/100km
Дополнителна опрема
-Двозонска конфорт автоматска клима
-Кожен волан со мулти-опции
-Спортски седишта
-Color display (i-Cockpit Amplify)
-оптички и звучни паркинг сензори напред и
назад APS Plus
-Bluetooth
-Business-Upgrade-Paket Navigation Plus
-Темпомат(Adaptive Cruise Control)
-Stop&Go-System
-Автоматско кочење emergency pre sense front
-Систем за пратење на ленти (active lane assist)
-Composition Touch audio system (Touchscreen, MP3,
SD card interface, AUX-IN)
-термална заштита на стакла-фабрички затемнети UV
-дневни LED светла
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-2675mm висина на подвозје
-склопливи надворешни ретровизори со греење
ЕДЕН претходен сопственик
Комплетно сервисирана со сервисна историја
во Peugeot
Два клуча
Состојба = НОВО ВОЗИЛО
Платени сите давачки до регистрација
Цена : 19900 eur
Опис на линк

Teren Auto Plus

Продажба на користени возила
Посети ја страната на нашата продавница

Булевар Наум Охридски 117

075-249-979

http://terenautoplus.com/mk/vozila

Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации