Оглас од претпријатие Објавени: ноем. 03 2021 05:51

Classic 4x4 2,7i + BDIF 1+6 BUS Buhanka UAZ

ЕУР

Објавени: ноем. 03 05:51
Прегледи: 517
* * * *
Нудиме, нови возила (теренци и комерцијални) од програмата на УАЗ Русија. Обезведен сервис и резервни делови во и ван гарантен период. Погон 4х4 или 4х2 со или без блокада на заден диференциал. Детален опис со брошури и каталози можете да најдете на www.uaz.mk или на нашата официјална ФБ фан страна
https://www.facebook.com/uazmkd/
УАЗовите возила се 4x4 off-road возила со зголемена проодливост и ненадмината геометрија.
* * * *
БДИФ - со вградена Блокада на задна оска «Spicer» блокажа и соодност - 4,625
Серво управување
5-брзински мануелен менувач
Мануелна двостепена редукција
Оска «Timken» со соодност - 4,625
Предна оска «Spicer» со соодност - 4,625
Задна оска «Spicer» блокажа и соодност - 4,625
Лакови на предни тркала
Дополнителен резервоар
Инертни појаси на предни седишта
Сопирачки со ABS, предни диск тип, задни барабан тип
5 челични бандажи со резервна гума 225/75/R16
Нов UAZ волан
Рефлектори во заден браник
Запалка за цигари
Држачи над врати
Прскач и бришач на задна врата
Ретровизор во кабина
Многу додатна опрема за тунинг е достапна
Mотор и менувач
УАЗ Класик има бензински четритактен мотор со 4 цилиндри во линија со волумен на работа, 2693 cm³
Максимална моќност, кс (kW) на вртежи во минута: 112,2 (82,5) при 4250 вртежи во минута
Максимален вртежен момент: Nm198 при 2500 вртежи во минута
4х4 погон, со соодност на редукција при бавно движење i=1,94
Геометрија и маса на возилото
УАЗ Класик има ненадминлива геометрија со влезен агол од 27, а излезен агол од 30 и клиренс-растојание од земја 205 мм
Должината е 4390 мм, Висината е 2064мм, Ширината без огледала е 1940мм, Меѓуоскино растојание е 2300 мм
Теренецот тежи од 1840 кгр. па нагоре со Носивост од 995 до 1475 кгр. Волумен на багажниот простор е од 2,0 - 9 м³
Волумен на багажниот простор зависи од моделот на возилото (фургон, со 7, со 5 или со 2 патници)
Економичност на возилото
УАЗ Класик има два резервоара со по еден од левата и десната страна. При инсталација на ТНГ резервоарот се монтира на
местото на резервното тркало. Потрошувачката при вонградски циклус (со 80 км на час), е 11,2л/100 км.
Потрошувачката на ТНГ при вонградски циклус (со 80 км на час), е 16л ТНГ/100 км
Линк од Каталог
http://uaz.mk/uaz-sgr-en-2020.pdf
Линк од Каталог за Додатоци
http://uaz.mk/accessories-SGR.pdf
Опис на линк

UAZ PATRIOT

Вистински СУВ возила, кои најдобро ја претставуваат СУВ класата. Достапни во вид на Ретро и Модерни варијанти како и комерцијални возила со специјална намена.

Информации на 072 277 094
Посети ја страната на нашата продавница
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Вистински СУВ возила, кои најдобро ја претставуваат СУВ класата. Достапни во вид на Ретро и Модерни варијанти како и комерцијални возила со специјална намена.

Информации на 072 277 094
Индустриска бб 032630230 http://www.uaz.mk/

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации