Оглас од претпријатие Објавени: окт. 25 2021 07:59

Hunter 4x4 Trophy edition off-road +BDIF UAZ

ЕУР

Објавени: окт. 25 07:59
Прегледи: 832
* * * *
Нудиме, нови возила (теренци и комерцијални) од програмата на УАЗ Русија. Обезведен сервис и резервни делови во и ван гарантен период. Погон 4х4 или 4х2 со или без блокада на заден диференциал. Детален опис со брошури и каталози можете да најдете на www.uaz.mk или на нашата официјална ФБ фан страна
https://www.facebook.com/uazmkd/
УАЗовите возила се 4x4 off-road возила со зголемена проодливост и ненадмината геометрија.
* * * *
Понудениот модел во огласот вклучува Трофејна опременост на Хантер со Металик боја, Бензински мотор V=2.693 L, сила на мотор 99kW, Гуми 5 бр. BF Goodrich, грејачи на седиштата, Два резервоара за гориво, 5-брзински мануелен менувач тип (BAIIEC), 2-брзински мануелен транфер на редуктор(low gear ratio i=1,94), со Spicer оска (i=4,625), Инертни појаси на предни седишта (2 бр.), Појаси на задни седишта (3бр.), ISOFIX назад (2бр.), Потсетник за појас за возачот, Потпирач за глава на задни седишта и на предни седишта, Антиблок систем за сопирање (ABS), Хидрауличен серво управувач, Обвивка за мануелен менувач w/o кожена, Водотпорни седишта, Приклучок за запалка за цигари 12V приклучок на контролната табла, Калници (предни и задни), Нов дизајн на украсна решетка, Преден браник метален, Единица за контолирање на висина на светлата, 5 Челични бандажи 225/75 R16, со резервно тркало, Ретровизор со заден преглед, Класична Контoлна табла, гумиран под за перење на возилото, силен држач за раце напред пред совозач, држачи за раце во салон.
Опис на линк

UAZ PATRIOT

Вистински СУВ возила, кои најдобро ја претставуваат СУВ класата. Достапни во вид на Ретро и Модерни варијанти како и комерцијални возила со специјална намена.

Информации на 072 277 094
Посети ја страната на нашата продавница
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Вистински СУВ возила, кои најдобро ја претставуваат СУВ класата. Достапни во вид на Ретро и Модерни варијанти како и комерцијални возила со специјална намена.

Информации на 072 277 094
Индустриска бб 032630230 http://www.uaz.mk/

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации