Оглас од претпријатие Објавени: фев. 17 2022 04:55

Patriot Lux Premium AT - Automatic 4x4 UAZ nov

ЕУР

Објавени: фев. 17 04:55
Прегледи: 1338
* * * *
Нудиме, нови возила (теренци и комерцијални) од програмата на УАЗ Русија. Обезведен сервис и резервни делови во и ван гарантен период. Погон 4х4 или 4х2 со или без блокада на заден диференциал. Детален опис со брошури и каталози можете да најдете на www.uaz.mk или на нашата официјална ФБ фан страна
https://www.facebook.com/uazmkd/
УАЗовите возила се 4x4 off-road возила со зголемена проодливост и ненадмината геометрија.
* * * *
Понудениот модел во огласот вклучува Патриот со највисоко ниво на опременост со автоматски менувач. Бензин мотор V=2.7 L (ZMZ 40906) Единечен резервоар за гориво
Заштита на резервоарот
Преносна сопирачка
Spicer оска (i=4,625)
Предни и задни сензори за паркирање со звук Кожена обвивка на воланот
Frameless Бришачи за шофершајбната
Додатно греење во кабина
Камера со заден преглед (во рачката на карго делот)
Греачи на воланот
Греачи на седишта напред и назад
Греење на задни стакла
Предкомора пакет
Антикорозија пакет
Прилагодливост на воланот
Решетка за стабил. на задна амортизација
Инертни појаси на предни седишта
Појаси на задни седишта (3бр.)
Потсетник за појас за возачот
Потпирач за глава на задни седишта
Антиблок систем за сопирање (ABS)
Електронска расп. на сопирачките (EBD)
Хидрауличен серво управувач
A,B-држачи за раце (4бр.)
Вграден компјутер на англиски
Обвивка за мануелен менува w/o кожена Седишта тапацирани со темен текстил
Приклучок за запалка за цигари
12V приклучок на контролната табла
Металик боја
Лакови на предни тркала
Калници (предни и задни)
Ново дизајн решетка со хромирани елементи
Преден браник, заден браник и прагови црни Ретровизори со трепкачи
Електрични ретровизори
Светла за дневно возење(LED)
Единица за контолирање на светлата
Единица за контолирање на светлата
Ретровизори во боја како возилото со трепкачи Електрични прозорци (предни и задни)
Ретровизор со заден преглед
Централно заклучување
Имобилиза тор
Аудио подготовка
2DIN cover panel with pocket
Конт. табла со 2 стр покаж.со компјутер со бело светло Странична заштита (пластика)
Пластична покривка на задната врата
Дел за товар без пластични држачи
2-брзинска електронска редукција
Рачна сопирачка со блокада на задните тркала
Копче на менувачот со подигнување
Воздушни пернички напред
Појаси на предни седишта pretensioners and force limiter
Преграда со светло и прекинувач
Преграда со ладење
Нов кожен дизајн менувачот и на рачната кочница
Нов дизајн прилагодливи DR седишта со загревање Ретровизори во боја како возилото со трепкачи
Преден браник, заден браник и прагови во боја на колата Клима AC (Air conditioner)
Централно заклучување со аларм со далечинско
Lux
Електронска опрема за распределба на кочењето (ЕВD)
Програм за електрон. контрол. на стабилност (ESP) Систем за следење на возењето (TCS)
Хидраулична помош при кочење (НВА)
OFF-ROAD мод за кочење при лизгави површини
Инст. табла со 4 стр покаж.со компјутер хромирна Надворешна температура индикатор на инст. табла Мултимедија контроли на волан со темпомат
Нов дизајн прилагодливи седишта со загревање
Држачи за хауба со 2 амортизери
Копчиња за контрола на возењето
Единица за контолирање на светлата со предни светла за маг Предни светла за магла
Алу фелни Football design 235/70 R16
Контрола на климата од едно место
2DIN мултимедијален систем 7'' екран на допир,
6 звучници Навител навигација со мапи
Внатрешни дискретни светла
Преден сензор за паркирање со звук
Опис на линк

UAZ PATRIOT

Вистински СУВ возила, кои најдобро ја претставуваат СУВ класата. Достапни во вид на Ретро и Модерни варијанти како и комерцијални возила со специјална намена.

Информации на 072 277 094
Посети ја страната на нашата продавница
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Вистински СУВ возила, кои најдобро ја претставуваат СУВ класата. Достапни во вид на Ретро и Модерни варијанти како и комерцијални возила со специјална намена.

Информации на 072 277 094
Индустриска бб 032630230 http://www.uaz.mk/

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации