Оглас од претпријатие Објавени: авг. 16 2022 10:42

VW Golf VI 1.6tdi united 2012

ЕУР

Објавени: авг. 16 10:42
Прегледи: 1479
-Година на производство: 2012
-Прва регистрација: 09/2012
-Гориво: Дизел
-Километража: 207.000 km
-Моќност: 77kw/105кс
-Зафатнина на моторот: 1598cm3
-Менувач: Рачен / 5 брзини
-Еколошка класа: EURO 5
-Увезена од: Италија
-Потрошувачка (за ново возило):градска 5,7l/100km; отворено 3,9l/100km; просечно 4,5l/100km

Дополнителна опрема
-металик боја
-bluetooth
-навигација
-паркинг сензори
-клима
-фабричко радио
-touch display
-сензор за притисок на гуми
-подеслив кожен волан
-board компјутер
-централно заклучување
-сензори за дожд
-магленки
-AUX приклучок
-електр. подигачи на стакла
-атестирани затемнети стакла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-греачи на задно стакло
-ASR
-ESP
-ABS
-R16 алуминиумски бандажи

Платени сите давачки до регистрација.
колата е во перфектна состојба
2 клуча

URBAN MOTORS се наоѓа во населба Илинден, Скопје.
Се наоѓаме веднаш до спортската сала.
Можете да не најдете и на Google Maps.
тел за контакт: 071222219
Опис на линк

Urban Motors MK

Увоз на користени автомобили.
Локација: н.Илинден,Скопје
Посети ја страната на нашата продавница
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Увоз на користени автомобили.
Локација: н.Илинден,Скопје
071222219

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации