Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Suzuki GN 125

1 500 ЕУР

Се продава од: Vasko 13 фев. 15:19 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Година
Локација
Ресен
Моторцикли
Chopper/Custom
Марка
Suzuki
Модел
GN
Suzuki GN 125cc,купен нов од ''Сузуки мото центар'' Безел Швајцарија 1998 год. Редовно сервисиран и без прекорно одржуван. Во Мај 2014 год,(после поминати 46 500км.) со оргинални делови променато е: карики, вентили со гумици за истите, клацкалки,брегаста осовина и разводно синчирче.
Летото 2015 год сменето е: преден и заден запчаник и погонски синџир, нов акумулатор,нова пресвлака со природна кожа и седиште.
Солидна предна гума ''Пирели и задна Сава'' и патни торби. 2019/20година комплетно направен сервис, сменато масло,филтри,свеќица,нови гуртни позади и плочки напред. Проверена потрошувачка од 2,3л/100 км.Моментално поминати 50000км.Регистриран цела година.
НАПОМЕНА: Го продавам поради тоа што купив поголем Чопер
Вреди да се види, нема да погрешите.
Leaflet
Кон почеток