Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

АSМ 5 sredstva za cistenje zito separator za zito

1 550 ЕУР

Се продава од: Lynnyk Valery 03 дек. 13:06 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Iute

Купи го ова возило 3.320 МКД / месечно

From
Store
Локација
Прилеп
Возила
Друго
Аеродинамички сепаратори „АSМ“, со продуктивност од 5 до 50 t / h. наменети за чистење и калибрација: бобинки, пченица, јачмен, лен, соја, кафе, семки, пченка и други култури.

Спецификации "АSМ-5"
Продуктивност при примарно чистење на жито - 5 t / h
Продуктивност за калибрација на семе - 2,5 t / h
Потрошувачка на енергија 0,55 kW, 220 / 380V, 50Hz
Долга е - 2070 мм
Ширина - 600 мм
Висина - 1890 мм
Тежина 140 кг

Работата на сепараторот ASM-5 може да се одвива во 4 режими:
- Прелиминарно чистење на житото;
- Примарно чистење на житото;
- Калибрација на жито (сортирање жито);
- мешан режим (истовремено чистење и калибрација).

Употребата на фреквентен конвертер овозможува непречено стартување / запирање на моторот, непречено прилагодување на брзината на моторот, обратна удар (режим на само-чистење), заштита од краток спој и прегревање, можност за поврзување 220 / 380V.

Предности на АSМ-5:
· Работа со материјал од влажност и загадување;
· Универзалност - работи со сите материјали на големо: жито, жлеб, сецкано, итн .;
· Ниска потрошувачка на енергија;
· Прецизно производство на сите делови преку употреба на ласерско сечење и свиткување на метал на ЦПУ машините;
· Едноставност на дизајнот, грижата и одржувањето (само вклучете го во обратен режим или издувајте го со компримиран воздух);
· 2 години гаранција.

Сепараторот АSМ-5 е модерна опрема наменета за чистење на секаков вид ѓубре и сортирање по тежина, семе на зрна, мешунки, сточна храна, маслодајни култури и култури.

Аеродинамичкиот сепаратор АSМ - 5 користи напреден развој во аеродинамиката и електрониката.

Процесот на преработка на жито се одвива во протокот на воздух. Поделбата на честичките од мешавината на зрно се јавува во 2 параметри - тежина и ветер.
Lynnyk Valery
+380504947533
Leaflet
Кон почеток