Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Idealen motokultivator za meguredna obrabotka

49 900 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: АГРИА ЦЕНТАР 14 јан. 10:40 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
АГРИА ЦЕНТАР

АГРИА ЦЕНТАР

47 Огласи во продавницата

BENZINSKI I DIZEL MOTORI 0 МКД
Motokultivator 7 ks so gratis oprema 27 900 МКД
Mini freza MF 52 8 400 МКД
Kvalitetni i evtini Generatori 2 godini garancija 0 МКД
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Штип
Уникатен мултифункционален мотокултиватор со повеќе интересни и практични опции и изведби за работа. Мотокултиваторот е идеален за меѓуредна обработка на поголеми површини со тутун и други култури.

Овој модел е со традиционално добар, проверен и економичен 4-тактен бензински мотор од 9 кс.
Моторот има многу практично решение за користење на чист воздух, преку специјално продолжен филтер за воздух, кој гарантира подолг работен век на моторот.
Специфичност на овој мотокултиватор е фантастично лесното ракување, кога мотокултиваторот се користи за меѓуредна обработка на почвата и можноста за движење во двата правци (напред и назад) со по две брзини и вртење - ротирање на ножевите на фрезата во двата правци.
Исто така има можност за избор на четири брзини на вртење на фрезата.

Во основниот комплет се вклучени:

- 2 броја фрези (што се монтираат позади тркалата), едната со работни широчини од 28 - 30 см., а другата со работни широчини 40 - 50 и 62 см.,
- Метални тркала за меѓуредна обработка, кога се користи потесната фреза,
- Гумени тркала 4.00 х 8.

* Мотокултиваторот има и опција за монтирање на фреза, која се поставува на место на тркалата со поголема широчина 80 - 100 - 120 см.
Покрај работењето со фрези, мотокултиваторот може да врши и останати работи, како: влечење на приколка, орање, браздење итн.

Гаранцијата за физички лица е 24 месеци.

Испорака до секое место во Македонија. Мотокултиваторот се испорачува подговен за работа (наполнет со масло и гориво).
При испорака се врши запознавање со машината и обука за работа на самото место.

Агриа Центар се наоѓа на околу 500 m. од градскиот стадион во Штип.
Повелете во АГРИА ЦЕНТАР Штип - Единствениот центар за мотокултиватори во Македонија!


* * * * *
Агриа Центар Штип се оградува од други фирми (една од Штип и една од Илинден - Скопје) кои се претставуваат дека се исто или заедно со нас!
Ве известуваме дека Агриа Центар се наоѓа на истата локација веќе 12 години и дека телефонските броеви на кои може да не контактирате се единствено:
070/322-193, 077/755-119, 070/257-087 и 032/ 391-183.
* * * * *

Повеќе информации можете да добиете на телефон:
070 322 193 и
032 391 183.

www.facebook.com/AgriaCentar
АГРИА ЦЕНТАР
Фирмата АГРИА ЦЕНТАР од Штип се занимава со увоз, продажба и сервисирање на мала градинарска, хортикултурна и друга механизација, а потесна специјалност е продажбата и сервисирањето на мотокултиватори и приклучна опрема за нив. Почетокот на нашето работење датира од 1989 год. како представништво на фабриката ХОНДА - Мио Стандард од Осиек - Р. Хрватска, а потоа и како представништво и на ИМТ - Књежевац, Р. Србија. Од 2008 година Агриа Центар работи како независен, директен увозник на нови модели на мотокултиватори. Во поново време понудата на мотокултиватори е зголемена и со гордост можеме да кажеме дека само кај нас има најголем избор на мотокултиватори, како и дополнителна опрема од различни производители. Дел од брендовите кои Ви ги нудиме се: Веима, Фортеко, Белини, Гарден Макс, Градина, Лабин Прогрес, ФПМ, Хонда и други. Ние не продаваме мтокултиватори на слики и каталози. Мотокултиваторите се на залиха и во секое време имаме над помеѓу 15 и 35 различни модели на лагер! Со успешното надградување и стручно работење Ви овозможуваме: - Најголем избор на нови мотокултиватори од различни категории и изведби, - Најповолни цени, - Најголем избор на приклучна опрема за сите модели на мотофрези и мотокултиватори, - Понуда на останата земјоделска и градинарска механизација, - Продажба на големо и мало, - Испорака до секое место во Македонија, - Дијагностика, сервис и резервни делови. Богатото искуство и високата професионалност се нашата силна страна! Повелете во АГРИА ЦЕНТАР - Единствениот центар за мотокултиватори!
Посетете ја нашата продавница
Карл Маркс 22 Прикажи на мапата
070 / 322 - 193, 077 / 755 - 119
http://www.facebook.com/AgriaCentar?ref=hl
АГРИА ЦЕНТАР
070322193
АГРИА ЦЕНТАР

АГРИА ЦЕНТАР

47 Огласи во продавницата
MOTOKULTIVATOR WM 500 0 МКД
Motokultivator Motokultivatori Motofrezi 0 МКД
Honda Power Equipment 0 МКД
Motokultivator HT 51 0 МКД
Кон почеток