Оглас од претпријатие Објавени: јун. 13 2022 03:35

Novi masini za sobiranje i cistenje na Grav

Објавени: јун. 13 03:35
Прегледи: 1448
МАШИНИ ЗА СОБИРАЊЕ НА ГРАВ, НАУТ, ЛЕЌА !
♻️ЗУХЕР АГРО РЕСЕН♻️
📱071-766-522📱
Модел. 1200 Halter Series
Макс. Должина: 6660 mm
Макс. Ширина: 2700 mm
Макс. Висина: 3250 mm
Празна тежина (машина за грав): 2940 kg
Ширина на дел за чистење: 1200 mm
Ширина на дел за прифаќање на материјал: 1772 mm
Хидраулични излези: 4 излези со црева без команди (команди опционално)
Подтребна брзина за кардан: 540 вртежи во мин.
Отвори на сито за чист материјал: Ø 28mm (Опционално: Ø20, Ø24, Ø30, Ø32mm)
Отвори на елек за нечист материјал: Ø 12mm (Опционално: Ø10, Ø14)
Потребна сила на мотор на трактор: 60-80 КС
Капацитет на корито за чист материјал: 1m3
Гуми: 11.5 / 80 – 15.3
Кардан: Вграден + додатен
Опис на линк

ZUHER AGRO/TRANSPORT

Резервни делови, Автопрограми, Земјоделска Механизација, Mашини, Делови за Камиони, Автомобили, Камиони, Приколки
Посети ја страната на нашата продавница
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Резервни делови, Автопрограми, Земјоделска Механизација, Mашини, Делови за Камиони, Автомобили, Камиони, Приколки
071766522 http://www.pazar3.mk/zuheragro

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации