Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |
 

MODERNA ENERGETSKI EFIKASNA KUKA

2 500 ЕУР /месечно

Оглас од претпријатие Се изнајмува од: Property One 27 мај 10:32 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
Property One

Property One

1017 Огласи во продавницата

NOVO STUDIO NA VODNO 0 МКД
KOMFOREN STAN VO CENTAR ZA IZNAJMUVANJE 450 ЕУР
SE IZDAVA DELOVEN PROSTOR VO TAFTALIDZE 0 МКД
ODLICEN DELOVEN PROSTOR 0 МКД
Вид на оглас
Се изнајмува
Огласено од
Продавница
Број на соби
Површина
Број на спратови
Греење
Модерна, семејна куќа, комплетно новоизградена, енергетски ефикасна на одлична локација.

Куќата е со големина од 285м2 на плац од 400м2. Располага со преден двор од 200м2 уреден со декоративно зеленило, 2 паркинг места, тераса, заден двор од 50м2 со летна кујна и скара. Куќата е градена за сопствени потреби со најквалитетни материјали и опрема. Комплетно е хидро и термички изолирана, енергетски ефикасна со изготвен енергетски елаборат.

Куќата располага со:

Сутерен - пространа хоби соба, кујна, купатило, перална, остава, техничка просторија.

Приземје - кујна и терпезарија поврзани со дво-висинска дневна соба, со излез на терасата во дворот, главна спална соба со сопствено купатило, гостински тоалет и посебна соба за гардеробер.

Галерија - голема галерија со поглед над дневната соба, 2 спални соби, купартило и два балкони.

Опрема:

- надворешна столарија - (махагони) дрвени прозори

- греење и ладење подно и зидно, најнов систем на Rehau,

- топлотна пумпа LG 16kw,

- соларен систем Camel Solar,

- светла внатре/надвор LED,

- керамика, санитарии - италијански/шпански во комбинација со елементи од медијапан во боја,

- паркет - дрво бамбус.

MODERN ENERGY EFFICIENT HOUSE

Modern, family house, completely newly built, energy efficient on a great location.

The house is with a size of 285m2 on a 400m2 plot. It has a front yard of 200 m2 decorated with decorative greenery, 2 parking places, terrace, backyard of 50m2 with summer kitchen and barbecue. The house is built for its own needs with the highest quality materials and equipment. Completely hydro and thermally isolated, energy efficient with energy elaborate.

The house has:

Basement - spacious hobby room, kitchen, bathroom, laundry room, storage room, technical room.

Ground floor - kitchen and dining room connected with two-level living room, exit on the terrace in the yard, main bedroom with private bathroom, guest toilet and separate wardrobe room.

Gallery - a large gallery overlooking the living room, 2 bedrooms, toilet and two balconies.

Equipment:

- outdoor carpentry - (mahogany) wooden windows

- heating and cooling floor and wall, the latest Rehau system,

- heat pump LG 16kw,

- solar system Camel Solar,

- lights inside / outside LED,

- ceramics, sanitation - Italian / Spanish combined with elements of color mediapan,

- parquet - wood bamboo.

ID4628H
Property One
  Online
078306083
Leaflet
Property One

Property One

1017 Огласи во продавницата
STAN NA TIVKA LOKACIJA VO AERODROM 300 ЕУР
LUXURIOUS APARTMENT 130M2 IN PARK RESIDENCE 0 МКД
Deloven prostor Dolno Vodno 250 ЕУР
DELOVEN OBJEKT NA ODLICNA LOKACIJA 0 МКД
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации