Оглас од претпријатие Објавени: ноем. 28 2022 11:44

Se izdava nova Kuka na Vodno

Објавени: ноем. 28 11:44
Прегледи: 1568
Шифра 23026
Се издава куќа во елитниот дел на Водно со вкупна површина од 320м2 , новоградба.Куќата располага со :
. сутерен со кујна, просторија за вежбање и целосно опремено купатило
. приземје со кујна, трпезарија, дневна соба и опремено купатило
. прв кат со три спални соби и опремено купатило
. горен кат односно кров кој располага со прекрасна тераса со поглед
. сопствен простор за паркирање
. преден двор и заден дворен простор, лесен за оддржување, погоден за за семејство со деца или пар кој прима гости и одржува приеми.

Куќaта е граденa по најнови светски параметри за заштеда на енергијата:
. целосна енергетска ефикасност
. индивидуален систем на затоплување/ладење што е најсовремен систем што ги намалува трошоците за одржување и лесен за користење
. соларни панели кои генерираат 30% од потребната енергија и заштеда од месечната потрошувачка на енергија и плаќање на трошоци за енергија.
Куќата се изнајмува празна со вграден кујна со можност да се опреми.
Контакт 071/244-331 или 071/271-271

New-build house for rent and furnished with approximately of 320 m2. The house consists of:
• basement with kitchen and a full bathroom (which can be modified into a storage or entertainment room)
• a ground floor with kitchen, dining room, living room and a full bathroom
• first floor with three bedrooms and a full bathroom
• top floor is a roof top that can be used for entertainment or be closed if the inhabitants decided not to use it.
• private parking space
• front and back yard with easy maintenance. Suitable for family with children or couple that accepts guests or hosts receptions.

The house is built with world latest energy savings capabilities:
• fully energy efficient, build with world's best energy efficient materials to reduce monthly operating cost and preserve inside energy
• independent heating/cooling system that is most advanced system which minimizes the costs for maintenance and easy for usage
• solar panels - generating 30% of the energy and reducing energy consumption monthly cost
• house is wired with network and TV cables through the house
• wiring in place for custom alarm and CCTV systems
Contact 071/271-271 and 071/244-331


Опис на линк

ASTORIA NEDVIZNOSTI

АСТОРИЈА Недвижности е една од првите агенции за недвижности во Република Северна Македонија, која посредува при купопродажба и изнајмување на висококвалитетен недвижен имот уште од далечната 1994 година.
АСТОРИЈА ви нуди широк спектар на недвижности за купопродажба и изнајмување од врвен квалитет, со разновидна квадратура, на различни локации во Скопје. 
Нашите агенти за недвижности и експерти од областа на прометот со недвижности, ќе ви помогнат да најдете имот кој ќе биде соодветен за вашите потреби, ќе одговара на вашиот буџет и ќе го надополнува вашиот животен стил.
Ви благодариме на довербата. 
АСТОРИЈА Недвижности


ASTORIA Real Estate Agency is one of the first real estate agencies in the Republic of North Macedonia, in the business of sale and rental of high quality real estate properties, since 1994.
ASTORIA offers a wide range of real estate properties, for sale and rent, with top quality, various sizes, in different locations in Skopje. 
Our real estate agents and real estate experts will help you find a property that suits your needs, fits your budget and complements your life style.
Thank you for your trust.
ASTORIA Real Estate Agency
       
Посети ја страната на нашата продавница

Ул “Аминта трети„ бр 65

+38923110-566071/244-331071/333-336

http://www.realestate.com.mk

Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

АСТОРИЈА Недвижности е една од првите агенции за недвижности во Република Северна Македонија, која посредува при купопродажба и изнајмување на висококвалитетен недвижен имот уште од далечната 1994 година.
АСТОРИЈА ви нуди широк спектар на недвижности за купопродажба и изнајмување од врвен квалитет, со разновидна квадратура, на различни локации во Скопје. 
Нашите агенти за недвижности и експерти од областа на прометот со недвижности, ќе ви помогнат да најдете имот кој ќе биде соодветен за вашите потреби, ќе одговара на вашиот буџет и ќе го надополнува вашиот животен стил.
Ви благодариме на довербата. 
АСТОРИЈА Недвижности


ASTORIA Real Estate Agency is one of the first real estate agencies in the Republic of North Macedonia, in the business of sale and rental of high quality real estate properties, since 1994.
ASTORIA offers a wide range of real estate properties, for sale and rent, with top quality, various sizes, in different locations in Skopje. 
Our real estate agents and real estate experts will help you find a property that suits your needs, fits your budget and complements your life style.
Thank you for your trust.
ASTORIA Real Estate Agency
       

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации