Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |
 

Samostojna semejna kuka vo Ohrid nas Goce Delcev

65 000 ЕУР

107 000 ЕУР

Се продава од: Deljo Avramov 12 дек. 12:24 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
From
Store
Број на соби
Површина
Број на спратови
Локација
Охрид
Самостојна семејна куќа на ул. Партизански одреди бр.12 Охрид,
во населбата Гоце Делчев, попрецизно: над боровите над Градската болница во Охрид.
Катност: Приземје и кат со посебни влезови
Приземје: корисен простор 33м2 (дневна, со одвоено антре, кујна, трпезарија и куптило ) + две тераси 27м2, како и остава за дрва 4м2.
Кат: две спални, дневна со камин, трпезрија, кујна и купатило, корисна површина 63м2 + две тераси со вкупн површина 20м2, како и помошни простории: 7м2 летна кујна и остава за дрва.
Гаража 19м2 со право на надградба
Двор од 144м2, партерно уреден (киви, лешник) со изграден надворешен камин. Извонреден поглед на езерото и целиот Град Охрид.

ИЛ 561 КО РАМНЕ - Охрид и
ИЛ 893 КО РАМНЕ- Охрид

Deljo Avramov
075232367
Leaflet
Кон почеток