Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Vila so dvor vo Ohrid

0 ЕУР

Се продава од: Мирјана 23 јан. 19:01 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Број на соби
Број на спратови
Локација
Охрид
scroll down for text in English
________________________________

Вилата е изградена 2008 година и се простира на 3 спрата со вкупна внатрешна површина од 372м2 и дворна површина од 218м2
- приземје 140м2
- прв спрат 114м2 + 3м2 тераса - втор спрат 115м2
10 апартмани опремени со сопствено купатило, клима уред, ТВ и фрижидер
Лоби со рецепција, просторија за оброци, кујна, остава, магацин, перална, WC за персонал,
WC за гости, 3 помошни простории.
Вилата има инсталиран соларен систем за централно снабдуванје со топла вода.
Ентериерот на вилата вклучува луксузни материјали и декоративни елементи како мермер, ковано железо, рачно изработени стаклени витражи, уметнички слики, гарнитури изработени од дрво и кожа итн.
Дворното место на вилата е хортикултурно уредено и оградено со природен камен, ковани железна ограда и порти и располага со отворена тераса од 15м2 и 5 паркинг места.

Во склоп на вилата се продава и соседна куќа, која е лепенка со вилата.

________________________________

The villa was built in 2008 and has 3 floors with a total interior area of 372m2 and a yard area of 218m2
- ground floor 140m2
- first floor 114m2 + 3m2 terrace - second floor 115m2
10 apartments equipped with private bathroom, air conditioning, TV and refrigerator
Lobby with reception, dining room, kitchen, pantry, warehouse, laundry, WC for staff, Guest toilet, 3 utility rooms.
There is a Solar water heating system with panels installed.
The interior of the villa includes luxury materials and decorative elements such as marble, wrought iron, handmade glass stained glass, paintings, sets made of wood and leather, etc.
The yard of the villa is horticulturally arranged and fenced with natural stone, wrought iron fence and gates and has an open terrace of 15m2 and 5 parking spaces.

Beside the Villa there is a house unit that form a duplex house (attached next to each other), and there is a possibility to buy them together.
_____________________________
Мирјана
 
+38976404309
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации