Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Villa Rustica

600 000 ЕУР

Се продава од: Dimce 14 јан. 10:46 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Се продава куќа во стариот дел на Охрид, со дворно место - градина.
Вкупна површина на плацот - 319 м2.
Вкупна корисна површина на куќата е 576 м2.
Од страна на улицата има паркинг за две возила.
Вториот кат има парно греење со пелети.
Целата куќа има сончеви колектори за топла вода, со два бојлери од по 300 и 500 литри.
Куќата (Villa Rustica) досега функционираше како вила за издавање соби и апартмани.
Куќата се продава со комплетна опрема.
Повеќе слики на интернет - Villa Rustica.
Цена: 600 000 евра.
Можна е и делумна компензација за станови во Охрид и Скопје.
Leaflet
Кон почеток