Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

KUKA VO MADZARI KAJ KVANTASKI PAZAR ITNO

0 ЕУР

Се продава од: Dijana 06 мар. 19:52 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Број на соби
Адреса
Површина
Се продава стамбен објект на улица Боривое Милошевски бр.18А, во населба Маџари-Скопје.Стамбениот објект има еден влез и е со површина од 118 метри квадратни.Во склоп на стамбениот објект има и подрум од 27 метри квадратни.
Куќата-стамбениот објект е поставен на плац со површина од 300 метри квадратни.Куќата се наоѓа во непосредна близина на Кванташки Пазар во Скопје.Наменета е за стамбен простор, но може да се адаптира за магацински простор и дуќани.Куќата има и масивна плоча за изградба на втор спрат.За оваа намена има веќе изградено скали и тераса кои водат на кровот на стамбениот објект.
Куќата-стамбениот објект е со регулиран стамбени документи, односно сопственикот има Решение за легализација и урбанизација на објектот, издадено од општина Гази Баба.
Лука 071 206 - 718 / 078 373 - 131
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации