Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Се продава стара кука во Хром, Влае

58 000 ЕУР

Се продава од: Стојановска Јелица 24 ноем. 19:52 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Број на соби
Површина
Број на спратови
Греење
Се продава стара куќа на последна автобуска станица 4ка во Хром, Влае. Куќата е во стамбена површина од 64м2 и 8м2 дополнителен ѕиден објект ( шупа) и плус двор 70м2.
Куќата е погодна за живеење, реновирање или за градба бидејќи се наоѓа на градежна парцела од 90м2 ( 10м висина) и може да се изгради индивидуален објект на повеќе ката. Истотака, плацот е дел од заедничка градежна парцела од 270м2 ( заедно со други 2 индивидуални куќи кои се заинтересирани за инвеститор).
Стојановска Јелица
Leaflet
Кон почеток