Оглас од претпријатие Објавени: јул. 28 2016 08:14

Kuka vo naselba Ilinden 230m2 itno

Објавени: јул. 28 08:14
Прегледи: 57
Градба 2010 година
Плац - 500м2
Куќата е во близина на општина Илинден, 200 до 300м оддалечена од Градинка, Училиште, Маркети....
Куќата е градена по највисоки стандарди за топлинска звучна и водоотпорна изолација.
Два спрата со можност да се надгради.
Прв спрат:
- 100м2 корисна станбена површина, дневна со кујна и трепезарија, спална соба, детска соба, личен тоалет со бања, гостински тоалет, претсобје. Надвор има 80м2 покриен дел за седење.
Втор спрат:
- 100м2 корисна станбена површина, 26м2 балкони. Собите и распоредот се како на првиот спрат.
Кукјата има мозност за физичка делба на два посебни стана.
Градба:
Темелска плоча, сендвич зид 25/12 со тврдопресуван тервол (кнауф), пвц столарија со трослоен термопан.
Фасада- Природен камен.
Плацот е ограден со зид фасада природен камен и ковано железо .
Засебни Камин спорети со инсталиран парно систем со вклучени 80л бојлери директно на системот за зимно време. За летниот период куќата е обезбедена со соларна енергија за топла вода.
Клима уреди на двата спрата.
Можна е и продажба и издавање на дел од куќата - спрат.
Цена за продажба - 112.000 евра
Цена за издавање - 800 евра месечно
Куќата се продава без агенциска провизија!
ПРОАКТА ГРУП
078/988-985
Жарко

Опис на линк

PROAKTA GRUP

Посредување при промет со недвижен имот
Посети ја страната на нашата продавница
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Посредување при промет со недвижен имот
070668-667

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации