Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Kuka od 257m2 vo Taftalidze so 2 dela / 2 posebni vlezovi

330 000 ЕУР

Се продава од: Vladimir 18 апр. 11:45 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Број на соби
Адреса
Површина
Број на спратови
Греење
(for English version please scroll bellow)

Куќата се наоѓа во Тафталиџе 2, на адресата Хашка 2. Улицата е мала и мирна, исто така и областа.
Куќата има приземје, кат и подпокрив. Вкупната површина е 257 м2, каде што приземјето (76 м2) претставува посебна функционална единица со посебен влез, а првиот кат со подпокривот (181 м2) е втора функционална единица. Куќата е лепенка од едната страна.
Првиот кат и подпокривот (181 м2) се изградени во 2006-2007 година над приземјето, кое беше ѕидана барака. Првиот кат и подпокривот се користени само за период од помалку од една година. Градбата е со висок квалитет (тројна изолација: гитер цигла, тервол, блок цигла, стрипор фасада; 7 коморни прозорци Trokal; италијански систем за греење Giacominni; посебен систем за греење на електрична енергија на секој кат; инокс внатрешни и надворешни огради Zines, итн. На првиот кат има: дневна соба, трпезарија, кујна, работна соба и купатило. Подпокривот има: 1 голема спална соба со купатило, 3 стандардни спални соби, 1 голема бања (сеуште не е завршена) и посебен простор за перална и сушара. Дополнително има и втор подпокрив кој не е вклучен во вкупната големина на куќата и може да се користи како дополнителна просторија, хоби соба или остава.
Приземјето (76 м2) е претходна барака, зидана и доградена, и има: дневна соба, трпезарија, кујна, 2 стандардни спални соби и купатило.
Плацот е со површина од 190 м2, вклучувајќи го и делот под куќата.
Паркинг: на улица пред самата куќа, без наплата.
Куќата се продава по цена од 330.000 ЕУР или издава по цена од 1.500 ЕУР месечно без вклучени комунални услуги.

ENGLISH VERSION
The house is located in Taftalidze 2, street Haska No.2. The street is small and quiet, likewise the whole area.
The house has a ground floor, first floor and an attic. The total area is 257 m2, where the ground floor (76 m2) is a separate functional unit with a separate entrance, and the first floor with an attic (181 m2) is the second functional unit. The house is a patch on one side.
The first floor and the attic (181 m2) were built in 2006-2007 above the ground floor. The first floor and attic have only been used for less than a year. The building is of high quality. The first floor has: living room, dining room, kitchen, working room and bathroom. The attic has: 1 large bedroom with bathroom, 3 standard bedrooms, 1 large bathroom (not finished yet) and separate space for laundry and dryer. Additionally, there is a second attic that is not included in the total size of the house and can be used additionally as hobby room or storage.
The ground floor (76 m2) has: living room, dining room, kitchen, 2 standard bedrooms and bathroom. The plot has an area of 190 m2, including the part under the house. Parking is available on the street in front of the house, without charges.
The sale price is 330,000 EUR or rent 1,500 EUR/month without utility costs.
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации