Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
 

Kuka vo Taftalidze 1

0 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: ASTORIA NEDVIZNOSTI Вчера 11:19 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
ASTORIA NEDVIZNOSTI

ASTORIA NEDVIZNOSTI

3093 Огласи во продавницата

Odlicen dukan vo Centar 0 MKD
Luksuzen kat od kuka vo Kozle kaj Kanela 0 MKD
Se izdava deloven prostor -kancelarija 0 MKD
NOVI KACELARII OD 730m2 STROG CENTAR 0 MKD
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Број на соби
Површина
Број на спратови
Шифра 24823
Се продава куќа на одлична и мирна локација во Тафталиџе , во близина на ОУ Коменски. Куќата е лепенка од една страна, со двор од околу 400м2. Самата куќа е од солидна и цврста градба и поделена е по катови, со посебни струјомери, со внатрешен влез со скали, како во мини зграда. Куќата е приклјучена на централно градско греење.
Во сутеренот има гаража од 25м2, подрумски простории од 50м2 и деловен простор од 50м2 со посебен влез.
На високо приземје има деловен простор од 50м2 и стан од 50м2 со тераса од 20м2.
На првиот кат има стан од 100м2.
На вториот кат има два стана од по 50м2.
На подкровјето има гарсоњера од 40м2.
Сопственикот има доплатено комуналии во висина од 13.000 евра за надградба на подкровјето кое што може додатно да се прошири и надгради.
Цена за продажба 396.000 евра.
Контакт 071/271-271

Code 24823
House for sale in Taftalidze 1 near Nova in quiet street. The house is attached on one side, situated on 400m2 yard and it is divided in separate units. The house has a central city heating.
In the basement there is a 25m2 garage, storage space with 50m2 and an office space with 50m2 with separate entrance from the street.
On the ground floor there is a 50m2 office space and 50m2 apartment with 20m2 terrace.
On the first floor there is an apartment with 100m2.
On the second floor there are two apartments with 50m2, each.
On the attic there is a studio with 40m2.
The owner paid additional communal charges worth 13.000 euros for expanding and building additional space on the attic.
Price 396.000 euros
Contact 071/271-271
ASTORIA NEDVIZNOSTI
Асторија - една од најголемите агенции за недвижности во Македонија, со продажба и изнајмување на недвижен имот. Ние се трудиме на своите клиенти да му го пружиме само најдоброто! Нашиот посветен тим од професионалци имаат за цел да Ви го понудат тоа што одговара на вашите потреби, согласно вашиот буџет, со цел подобрување на вашиот животен стил. Во нашиот асортиман кој го нудиме се недвижнини од висока класа, кои се издвојуваат од останатите. Погледнете ја нашата понуда на издавање и продавање на недвижен имот на повеќе локации низ Скопје, со различна квадратура. - продавање на куќа во Водно - издавање на луксузен стан на Водно - двособен стан во новоградба Карпош - одлична куќа во Козле - издавање на модерно опремен стан во city garden - издавање на модерен стан во комплекс мида - продавање на луксузна куќа во злокуќани Ние ја разбираме важноста во инвестирање во недвижнини и неопходноста да се работи со агенти кои ќе имате доверба. Ние како ваши агенти, се трудиме да ви дадеме најдобра понуда од моменталните актуелни недвижни кои ги издвојуваме, а Вие како наши клиенти треба да имате доверба во Нас. Ние ја цениме вашата приватност, и секоја информација која ја добиваме од Вас ја сметаме за приватност, користејќи ја таа информација да Ви обезбедиме најдобра можна услуга. Ние сме Асторија- агенција за недвижности каде што треба да започне вашата потрага по нов дом. Ние од наша страна Ви предлагаме, кога сте по потрага на стан или куќа дали за изнајмување или купување, најдобро е истиот да го погледнете за да добиете реална слика за тоа што ќе го купите. Нашата продавница на Pazar3.mk изобилува со голем број на огласи. Сигурно ќе изберете некоја понуда која одговара на вашите потреби. Ве очекуваме да ни се обратите и заедно да го избереме тоа што е најдобро за вас!
Посетете ја нашата продавница
Ул “Аминати трети„ бр 65 Прикажи на мапата
+3892 3110-566 071/244-331 071/333-336
http://www.realestate.com.mk
ASTORIA NEDVIZNOSTI
  Online
+3892 3110-566 071/271-271
ASTORIA NEDVIZNOSTI

ASTORIA NEDVIZNOSTI

3093 Огласи во продавницата
Odlicen stan vo Centar za deloven prostor 0 MKD
Luxurious NEW house for RENT Bardovci 0 MKD
Luksuzen stan so 2 spalni kaj Mlecen 0 MKD
Odlicni kancelarii vo strog Centar 0 MKD
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации