Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Namestena i super opremena kuka

85 000 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: We4home.mk 25 јан. 12:21 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet

We4home.mk

39 Огласи во продавницата

Super namesten stan na atraktivna lokacija Strumica 77 000 ЕУР
Nov stan od 69m2 Karpos SR 45 000 ЕУР
Се изнајмува Луксузен спрат од Куќа / Se iznajmuva 210 ЕУР
Екстра квалитетен стан во центар на Штип 815 ЕУР
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Број на соби
Адреса
Површина
Број на спратови
Се продава самостојна нова супер наместена куќа во Босилово 48Б, место викано Парилка.
Куќата е изградена пред 10 години, се наоѓа во одлична состојба, во неа се живее во мометнов и се подава поради иселување. Стамбена површина за живеење има 240 м2 со помошни простории, како гаража, остави, котлара изнесува 334 м2. Има централно парно греење, на приземјето подно, додека на спратот со радијатори, посебна остава за котелот и друга посебна остава за цистерните за нафта (цистерните се две од по 2 тона). Парцелата е со површина од 720 м2 целосно оградена со извадена жива вода поврзана во чешми за наводнување, исто така куќата е поврзана на градскиот водовот. Куќата поседува комплетно бетонски затворена и покриена септичка јама. Кукаќа е правена по западни стандарди, поседува изолацона фасада стиропор, ПВЦ прозори и врати со следниов распоред.
Распоред:
Ходник, кој има влезна врата за приземје и скали за спрат,
Приземје: Целосно отворен простор со работно катче, дневен престој, кујна и посебна остава за намирници за кујна, посегна спална соба и голем тоалет. Има голем балкон, кој води до заден двој кој има летник и парк, водетно и оградено место за земјоделски култури пластеник. (остава за парно и остава за цистерни за нафта)
Спрат: отворен ходник со две сепариња, остава, гардеробер и две спални соби, исто така има и балкон.
Гаража: самостојна градба гаража со све посебни простории, остава за чување грана, гаража за кола и остава за алат во склоп на гаражата со посебни влезови од дворот.
Дворот е комплетно ограден, има куќичка за куче и маче, летник и фиксна голема сушара.

Се продава Кука

We4home.mk
+3897841995
Leaflet

We4home.mk

39 Огласи во продавницата
Се Продаваат 2 Куќи во центар на Штип 48 000 ЕУР
Nov Ekstra stan vo centarot na Stip 800 ЕУР
Gradezno zemjiste 2371m2 so odlicna lokacija 31 ЕУР
Наместен стан 116м2 спроти градскиот пазар 65 000 ЕУР
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации