Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

KUKA SO KOMPLETEN IMOT

85 000 ЕУР

Се продава од: jovica 23 авг. 23:13 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Број на соби
Површина
Број на спратови
Греење
Локација
Виница
Продавам нова куќа на влезот во с.Пеклани општина Виница , комплетно опремена со нов модерно дизајниран намештај со комплет покуќнина за живеење од лажици до постелнина и сета потребна бела техника , куќата е со комплетна документација на три ката со три засебни влезови одвоени како три стана со вкупна површина од 300 м2 , секој кат има површина од 100 м2 со по две спални соби , претсобје , дневна соба , кујна , купатило , тоалет и пространи тераси , со засебно парно греење на струја и дрва , дворно место на две нивоа комплетно уредени со модерни жардоњери и пропратни реквизити , во склоп на куќата има помошна зграда на два ката со три гаражи опремени со модерни ролетна врати со даљинско управување и посебен дел за оставнина и магацински простор , друга помошна зграда на два ката за чување на животни (кокошки , свињи и др.) која е одвоена од куќата во непосредна близина на реката Пекланка а измеѓу се наоѓа градина со површина од околу 500 м2 , кои пак се заедно се оградени со бетонска ограда .
Заедно со куќата се продава и комплетен имот од ниви и шума со вкупна површина од 21.928 м2 обработливи ниви и 5.045 м2 шума за нормално живеење и опстојување на едно или три семејства.
Напоменувам куќата и комплетниот имот се со уредна документација т.е. поседовни листови и истите се продаваат заедно со се што има во куќата , а се продаваат поради заминување и живеење на моето семејство во странство.
За дополнителни информации и простор за договор околу цената кај Орце на ВИБЕР на моб. тел. +393 356 790338 или Јовица 070 / 254 - 101
Leaflet
Кон почеток