Оглас од претпријатие Објавени: авг. 20 2022 09:03

Objekt od 900m2 so plantaza od Aronija 70.000m2

Објавени: авг. 20 09:03
Прегледи: 990
Агенцијата за недвижности Букефал АС - Скопје Промоторката и менаџер на органски производи во Р.С.Македонија - Вики Димчевска

Интервју на Вики Димчевска за сите портали во МК
https://espreso.mk/slajder/razgovor-viki-dimchevska-i-branko-dudukovski-maleshevska-aronija-e-definiczija-za-100-organski-planinski-hedonizam/ 
Вики Димчевска вели : „Секој успех почнува со добар план “- добар план за една цел е гаранција за успех. Аронијата е почеток на нов добар план, во неа видов голем потенцијал – Суперхрана за нова цел во моето менаџерско работење во овие 11 години. Аронијата гарантира успех, бидејќи е моќен 100% природен антиоксидативен лек во 21-виот век

Со ексклузивно право и договор за соработка продава фирма и плантажа со аронија и лешник од 70000м2 која се протега по течението на реката Брегалница во Берово :

1.  ОБЈЕКТ- (околу 900 м2) со ладилник за одржување на свежо овошје

2.  ПЛАНТАЖА

       -земја

       -насад: 4.9 ха... аронија

              1.8 ха....лешник
Вкупно : 70000м2

3.МЕХАНИЗАЦИЈА

   - трактор Ландини со утоварна лопата

   - трактор Голдони

   - приколка за транспорт Голдони 

   - приколка за растурање на арско ѓубре

   - приколка за гајби ( цца 4000 гајби за аронија)

   - атомизер за прскање

   - мулчер

   - фреза

   - гардови

   - четворобразден плуг

   - машина за берење аронија – АРОНИК, Јагода

4. СИСТЕМ ЗА НАВОДНУВАЊЕ НА ЦЕЛА ПЛАНТАЖА КАПКА ПО КАПКА СО СИСТЕМ ЗА ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ВОДАТА.

5.ПУМПИ ЗА НАВОДНУВАЊЕ СО КАПАЦИТЕТ ЗА ЦЕЛА ПЛАНТАЖА

  - пумпа со кардан ( Јастребац Ниш) за приклучок на трактор за наводнување на цела плантажа

  - пумпа со мотор ( Раковица ) за наводнување на цела плантажа

Промотор и менаџер на 100% органска аронија и фирмата е Вики Димчевска
За детални информации
Кон тел : 078356889 Вики

Цена : по договор
Комплетно чиста документација за се
Објект , плантажа , и машинерија !!!
АРОНИЈАТА ИМА ЦЕРЕС ГЕРМАНСКИ СЕРТИФИКАТ ЗА КВАЛИТЕТ НА 100% ОРГАНСКИ ПРОИЗВОД.
Опис на линк

Букефал АС

 
Квалитетот не е чин , тој е навика ...
"УСПЕХОТ Е ПАТ , А НЕ КРАЈНА ДЕСТИНАЦИЈА"
Квалитет , стабилност , удобност и добра локација за нов дом = Букефал АС

Кога жените работат , економијата расте !
Менаџери за маркетинг и продажба :
Вики :☎️078356889
Мелита :☎️078681018
Посети ја страната на нашата продавница

Ул.Македонија бр.56 Скопје

078681018/078356889

https://bukefalas.mk

Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

 
Квалитетот не е чин , тој е навика ...
"УСПЕХОТ Е ПАТ , А НЕ КРАЈНА ДЕСТИНАЦИЈА"
Квалитет , стабилност , удобност и добра локација за нов дом = Букефал АС

Кога жените работат , економијата расте !
Менаџери за маркетинг и продажба :
Вики :☎️078356889
Мелита :☎️078681018

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации