Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

ПРОДАЖБА НА АТРАКТИВНА ЛОКАЦИЈА ВО ВРУТОК-ГОСТИВАР

0 ЕУР

Се продава од: ГОЦЕ 20 окт. 23:41 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Површина
Локација
Гостивар
Се продаваат три споени парцели на атрактивна локација во с.Вруток-Гостивар,под КП.бр.1410,1411 и 1413 за КО Вруток-Гостивар во вкупна површина од 2.238 м2,кои парцели се наоѓаат на м.в.Бигор и се граничат со самото корито на реката Вардар во должина од 70 м.
Самата локација е приступачна односно има пат до неа,а во непосредна близина се наоѓаат и бандери со електрична енергија како и водовод за снабдување со здрава вода за пиење.
Локацијата е атрактивна од причини што е идеална за изградба на рибник за одгледување на секаков вид на риба-калифорниска пастрмка(златна,црвена и др)а особено вардарска-речна пастрамка која е автохтона риба,како и за изградба на секаков вид на угостителски објекти.
Во предвид доаѓаат само сериозни понуди од лица кои се заинтересирани за обавување на приватна дејност-бизнис,со претходна телефонска најава за договор за средба а со цел посета и разгледување на самото место-локација.Купопродажната цена е по договор.
Лице за контакт ГОЦЕ моб.070/706-739
Leaflet
Кон почеток