Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Gradezno zemjiste od 1456m2 vo Kicevo

43 680 ЕУР

Се продава од: Валентина 05 септ. 09:07 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Површина
Локација
Кичево
Се продава градежно земјиште во КО Кичево вон град, м.в. „Влашки пат“ со вкупна површина од 1456м2. Се работи за градежни парцели: КП 4966 со П=606м2 и КП 4968 со 850м2. Измеѓу двете парцели има поранешен дол, а денес претставува израмнета површина. Наведените катастарски парцели претставуваат урбанизирани подрачја погодни за градба. Градежното земјиште е видливо од магистралниот пат, дијагонално од кичевската касарна. Парцелите се продаваат и одделно.

Линк за местоположба:
https://www.google.com/maps/dir/Ki%C4%8Devo+Municipality/41.5316152,20.9544246/@41.5246416,20.9495263,2065m/am=t/data=!3m2!1e3!4b1!4m9!4m8!1m5!1m1!1s0x135136350dde45cb:0x542d2458d5429a3a!2m2!1d20.9625854!2d41.5202338!1m0!3e0
Валентина
070547430
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации