Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Gradezno zemjiste od 1456m2 vo Kicevo

43 680 ЕУР

Се продава од: Валентина 24 ноем. 13:01 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
From
Store
Површина
Локација
Кичево
Се продава градежно земјиште во КО Кичево вон град, м.в. „Влашки пат“ со вкупна површина од 1456м2. Се работи за градежни парцели: КП 4966 со П=606м2 и КП 4968 со 850м2. Измеѓу двете парцели има поранешен дол, а денес претставува израмнета површина. Наведените катастарски парцели претставуваат урбанизирани подрачја погодни за градба. Градежното земјиште е видливо од магистралниот пат, дијагонално од кичевската касарна.

Линк за местоположба:
https://www.google.com/maps/dir/Ki%C4%8Devo+Municipality/41.5316152,20.9544246/@41.5246416,20.9495263,2065m/am=t/data=!3m2!1e3!4b1!4m9!4m8!1m5!1m1!1s0x135136350dde45cb:0x542d2458d5429a3a!2m2!1d20.9625854!2d41.5202338!1m0!3e0
Валентина
070547430
Leaflet
Кон почеток