Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Kapital Ekskluzivno Zemjiste vo Krusevo 20884m2

200 000 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: Агенција за недвижности Капитал Охрид 11 ноем. 12:58 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Агенција за недвижности Капитал Охрид
070-388-844
Leaflet
Агенција за недвижности Капитал Охрид
Kapital Ekskluzivno Vila vo Elesec 270 000 ЕУР
Kapital Ekskluzivno Kuka na Abas Emin 150 000 ЕУР
Kapital Trosoben juzen stan vo Leskajca 71m2 49 700 ЕУР
Kapital Ekskluzivno plac na 15 Korpus 1413 mk 42 000 ЕУР
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Адреса
Површина
Локација
Крушево
Шифра 40 073
Ексклузивна понуда

Земјиште во Крушево со историска вредност, кое е во сопственост на фамилијата Каревци повеќе од 100 години. Земјиштето било во сопственост на Јанаки Карев - таткото на Никола Карев. Јанаки Карев бил сопственик на најголемиот дел од земјиштето околу денешното езеро. На местото на денешното езеро во минатото имало река каде крушевчанки переле. Најубавото парче земје Јанаки му го оставил на неговиот најмлад син - Ѓорѓи Карев. Од целокупната земја на фамилијата Каревци овој плац се сметал како највреден. На земјата има остатоци од плевна во која Ѓорѓи Карев, брат на Никола Карев, ја чувал стоката - коњи и крави. Земјата во тоа време Каревци ја обработувале и тоа им било извор на егзистенција. На фармата работеле и други луѓе за пари - момоци, така што истата била извор на егзистенција и на други фамилии. Од тука меѓу крушевчани ова место е познато под името “Плевната Кареска“.

Земјиштето се наоѓа на КП 2215, 2216, 2219, 2221, 2151 во КО Крушево - вон град со запишани права во Имотен лист 808 во КО Крушево вон град. Земјиштето има вкупна површина од 20.884 мкв. Земјиштето е целосно оградено со бетонски столбови 180 см високи и плетена жичана ограда. Земјиштето има две влезни врати од горната и долната страна.

Земјиштето се наоѓа на атрактивна локација, над езерото со прекрасен поглед кон езерото, “Беговата корија“, спортските игралишта и локалитетот “Гумење“.

Земјиштето се наоѓа на рељефен терен и тоа делови се рамни, а делови се со пад. Низ истото поминува поток кој е притока на реката што го полни езерото. На земјиштето има и 3 извори со вода.

Големината на земјиштето - повеќе од 2 хектари, како и неговата локација - прв ред до зелениот појас дефиниран со урбанисктичкиот план за просторот околу езерото во Крушево, овозможува урбанзација на парцелата согласно желбата и визијата на купувачот. Има идеални услови за изградба на хотелиерски објект.

Согласно извршени мерења од надлежни акрадитирани странски установи утврдено е дека земјиштето има најмногу сончеви часови во таа област и истато е погодно за поставување на сончеви панели за производство на електрична енергија.

Единствена понуда во Крушево со историска вредност.

Погледнете ја нашата понуда на нашиот веб сајт www.kapitalohrid.mk

Контакт e-mail [email protected]

Контакт телефони:
046 505 711
070 388 844
078 232 047
Агенција за недвижности Капитал Охрид
Посредување при купување, продажба и изнајмување на недвижен имот; Пред договор, Главен договор; Катастарска документација; Приватизација на градежно земјиште; Административни услуги.
Посетете ја нашата продавница
ТЦ Амам локал 029 - Охрид Прикажи на мапата
070-388-844
https://www.kapitalohrid.mk
Агенција за недвижности Капитал Охрид
070-388-844
Leaflet
Агенција за недвижности Капитал Охрид
Kapital Gradezno zemjiste vo Velgosti 35 ЕУР
Kapital Trosoben komforen stan vo Ohrid 101m2 65 900 ЕУР
Kapital Ekskluzivno kuka vo Radozda 55 000 ЕУР
Kapital Cetvorosoben juzen stan vo Ohrid 93m2 69 700 ЕУР
Кон почеток