Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Plac od 345m2 vo Krusevo so prekrasen pogled

6 950 ЕУР

Се продава од: Ангел 24 окт. 10:39 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
СЕ ПРОДАВА плац во Крушево МЕСТО ВИКАНО МУСИЦА со
урбанистички план со намена викенд куќи,
видови хотели, пансиони, преноќишта,
хотелски комплекси со повеќе придружни содржини.
Плацот се наоѓа во нова викенд елитна населба со
струја, вода и канализација. Низ населбата поминува асфалтирана улица со пешачки тротоари и улично осветлување.
Самата локација на плацот овозможува неверојатен поглед со агол од 270 степени на три
страни: Прилеп, прилепско поле, Крушево, крушевско езеро и према населеното место Пуста река.
Према проектот за развој на руралните туристички капацитети во план е изградба на нов ски
центар „Мусица“.
Плацот е со површина од 345м2.
На локацијата има вкупно 25 плаца.
Ангел
 
070 207 728
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации