Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Niva vo Dolno Lakocerej Ohrid

6 ЕУР

Се продава од: Никола 22 ноем. 09:52 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Охрид
Се продава нива(јаболков насад) во месноста "баник" во Долно Лакочереј. Нивата е со површина од 2537 квадрати. КП бр. 667 за Долно Лаkочереј-вгр. На нивата е поставен систем за наводнување . Има две бушотини за вода со одличен капацитет од кој се вади водa и со површинска пумпа. Нивата се наоѓа на сам пат кој што на 300 метри излегува на асфалтен пат, водовод и струја, а до нивата се оди и со автомобил. Има голема ширина околу 25-26 метра. Има можност за приклучок на струја со јачина од 11 kw. Одалечена е од Охрид 4 километри преку село Орман и 6 км преку Долно Лакочереј. Има чист имотен лист. Може да се купи и само нивата, исчистена од јаболковиот насад. Погодна е за садење на било каква култура (јаболка, цреши, ореви, лешници...). Цената е 6 евра за метар квадртен. Нивата не се дели на плацеви. Постои минимален простор за пазар за сериозни купувачи на лице место
Никола
072214305
Кон почеток