Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

PLAC 548 m² vo RADOVIS na atraktivna lokacija

30 ЕУР

50 ЕУР

Се продава од: САШКО БОЈАЏИЕВ Вчера 15:41 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Површина
Локација
Радовиш
Се продава плац / градежно земјиште во Радовиш од 548 m² на улица „Илија Алексов“ (патот кон нас. Раклиш, Подареш, Ораовица),во близина на тениските игралишта, детска градинка „Цветови“, комплекс „Шампион“ и Егејското маало (Види ги сликите).

Парцелата / плацот се наоѓа во урбаниот опфат на град Радовиш и е опфатен со Генералниот Урбанистички План како и Деталниот Урбанистички План (има маркица) и е со намена и идеален за семејна куќа со деловен простор.

За да се уверите во точноста на информациите може да провериме лично во просториите на општина Радовиш, во секторот за урбанизам и Агенција за катастар на недвижности.

Цена 16.000€ (30€/m²). Без замена, можен е договор околу цената.

За повеке информации може да ме контактирате на Viber ili WhatsApp, 075 493 167, или на Facebook (Sashko Bojadjiev) - Сашко Бојаџиев - Џиџе
САШКО БОЈАЏИЕВ
075493167
Leaflet
Кон почеток