Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Niva od 19000 m2 posadena so 1000 lesnici

35 999 ЕУР

Се продава од: Daniel Вчера 17:46 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Адреса
Продавам земја со површина од 19000 м2 во близина на индустриската зона во Прилеп на 100 метри оддалеченост од регионалниот пат Битола - Прилеп. На нивата се посадени пет годишни 1000 дрва со лешник кои веќе се во род. Целата нива е оградена со бетонски столбови поврзани со бодликава жица и мрежа. Целиот насад е поврзан со нов систем капка по капка, има бунар и е поврзан со системот за вода на Прилепско Поле. Со нивата следува и дополнителна механизација нов мулчар.
Leaflet
Кон почеток