Објавени: ноем. 15 2021 10:41

Farma vo Butel

Објавени: ноем. 15 10:41
Прегледи: 261
Se prodava farma vo Skopje, locirana na 700m. od posledna avtobuska stanica za avtobus broj 8 vo Butel. Zemjisteto se vodi kako agrarno i katastarski spagja pod atar na s. Bulacani, opstina Gazi Baba. Vkupna povrsina od 2600 m2, so 4 objekti so vkupno legalizirani 540 m2 pod krov. Ima struja i sopstven bunar so hidroforna stanica. Od objektite ima mala kukjicka od 50tina kvadrati, 2 shtali so kapacitet za okolu 20-25 kravi i uste eden objekt od 100 kvadrati. Cena po dogovor. Kontakt 070 322 725
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации