Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Plac na atraktivna lokacija

0 ЕУР

Се продава од: Бранко 26 мај 00:19 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Површина
Се продава плац на атрактивна локација со прекрасен поглед на Скопје, во населба Црниче. Плацот се простира на две градежни парцели. На првата парцела има куќа со вкупна површина од 120 м², изградена во 1983. Другата парцела е дворно место, отворено за градба. Двете парцели се со маркици за градба..
Можна е и поединечна продажба на парцелите или замена за станови во централно градско подрачје (новоградба) со соодветна површина.
Површина на првата парцела со постоечката куќа : 210 m²
Површина на втората парцела : 220 м²
Вкупна површина на плацот: 430 м²
Вкупна бруто површина за градба на двете парцели : 1045 m²
Цена по договор.
За повеќе информации и посета, јавете се на 078 693 740 или 078 658 091
Бранко
078658091
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации