Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Plac so kuka vo Saraj

Се продава од: Martin 11 дек. 18:32 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
From
Store
Површина
Локација
Сарај, Скопjе
Се продава плац од 1.200 м2 со куќа од 150 м2, во с.Шишево во Сарај на само 200 метри одалеченост од реката Треска.
Плацот е погоден за вршење на земјоделски работи поради плодноста на самото земјиште или пак изградба на деловен објект/индустриски склад од причина што истиот се наоѓа покрај пристапен пат кој поминува по целата негова должина.
Плацот и куќата се легализирани, немаат долгови, со маркица за градба и чист имотен лист. Освен пристапен пат, недвижноста има струја и водовод со канализација. Куќата која се наоѓа на недвижноста е погодна за живеење.
Leaflet
Кон почеток