Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Odlicen plac vo gradot industriska zona najdobar

0 ЕУР

Се продава од: Mise 23 дек. 18:17 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Адреса
Површина
Локација
Тетово
Se prodava najdobriot plac vo industriskata zona na gradot, na odlicna lokacija, so odlicna komunikacija so soobracajnica, a isto taka se naogja vo blizina na zeleznica. Placot ima 3100 m2, forma na kocka, so pravi i otsecni granici, zagraden so betonski parapet i ograda. Se naogja na 2 ulici. Placot ja ima celata potrebna infrastruktura, kako : voda, struja, odvod i kanalizacija. Dokumentite se cisti i vo red. Cenata e 200 euro-m2. Ako se kupuva preku firma, za cenata ima prostor za dogovor. 2.Isto taka, vo blizina na gradot, blizi fabr. TETEX, na patot za s. Falise, na pat, se prodava plac od 7600 m2. Vo ovoj moment placot figurira kako zemjodelsko semjiste, no vo neposredna blizina, ima vece izgradeno industriski objekti koi funkcioniraat, ima izgradeno i stanbeni zgradi za ziveenje. Placot se naogja na sirok pat, ima forma na kocka, so pravi granici. Cenata e 25 euro-m2.
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации