Објавени: авг. 24 2021 09:14

Se izdava stan vo Cevahir Sky City A

ЕУР

/ месечно
Објавени: авг. 24 09:14
Прегледи: 332
Се издава двособен, комплетно опремен стан во Џевахир Скај Сити кула А. Станот е на 18 кат од типот А1 (52м2) со поглед кон западната страна на градот и располага со балкон и сопствен паркинг простор. Во состав на комплексот има спа и теретана (чијшто надомест е со попуст за станарите), салон за убавина, аптека и маркет Ramstore. Цената на киријата изнесува 300 евра месечно (18.000 мкд) со платено месечно оддржување (2049мкд за конкретниот тип на стан) а кое опфаќа тековни трошоци за заедничките простории, резервен фонд, секојдневно оддржување на хигиена во зградата, одлагање на одпадот (секој кат располага со просторија за отпад), 24 часовно обезбедување, сервисирање на системите во зградата, надворешно чистење на прозорците... Постои простор за спогодба околу цената доколку се постигне договор за изнајмување на подолг временски период (најмалку шест месеци).
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации