Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Stanovi vo centarot na Ohrid

0 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Lychnidos Residence Вчера 02:36 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Број на соби
Површина
Локација
Охрид
Продажба на станови во центарот на Охрид на атрактивна локација во близина на Горна Порта, Антички Театар, Самоилова тврдина и Градскиот пазар.

Lychnidos Residence e колективна станбена зграда со катност П+4+Пк во која има околу 40 станови со следните површини:
тип 1 = 45.60m2,
тип 2 = 41.86m2 (+1.18m2),
тип 3 = 95.84m2 (+3.07m2),
тип 4 = 74.14m2 (+7.80m2),
тип 5 = 77.69m2 (+6.26m2),
тип 6 = 91.98m2 (+4.59m2),
тип 7 = 57.67m2 (+2.07m2),
тип 8 = 60.36m2 (+4.12m2),
а во склад со важечките стандарди и нормативи за функционално, современо и квалитетно домување.

Зградата е во тек на градба, со најквалитетните градежни материјали: термо и звучно изолациона фасада, вградени алуминиумски ролетни, дрвен под, плочки во кујна и комплетно купатило, сигурносни врати, клими инвертор, инсталација за интернет и кабловска тв, висока сигурност на станарите со 24h видео надзор на објектот, видео интерфон, комотен сопствен паркинг во подрумот.

Lychnidos Residence ви нуди топлина и спокој со:
ЕНЕРГОЕФИКАСНИ, ЗВУЧНО ИЗОЛАЦИОНИ И БЕЗБЕДНОСНИ ПРОЗОРИ
-трослојно стакло и исполна со аргон гас
-за сите годишни времиња

Повеќе информации:
+389 71 875 000
http://lychnidosresidence.mk/
Lychnidos Residence
071875000
Кон почеток