Оглас од претпријатие Објавени: мај 17 2022 03:30

Stanovi Aerodrom vo Porta Superium od 40m2 do 90m2 vo gradba

Објавени: мај 17 03:30
Прегледи: 18
Комплексот “PORTA SUPERIUM” е лоциран на бул. 3-та Македонска Бригата во населба Аеродром, во непосредна близина на Агенцијата за Храна и Ветерина, како и Средното Училиште ”Димитар Влахов”. Сместен на самата граница помеѓу Општина Аеродром и Општина Центар, овозможува брза и лесна комуникација со централното градско подрачје, па така до Плоштад Македонија е одалечен само 2км., додека пак Железничката станица се наоѓа веднаш до локацијата. Од источната страна има директен пристап кон Општината Аеродром која овозможува голем број на рекреативни, социјални и културни содржини. Инфраструктурно е поврзана со две градинки и две основни училишта, со неколку средни училишта, со Поликлиниката “Јане Сандански”, голем број на рекреативни паркови, маркети, ресторани и кафулиња.

* ДОСТАПНИ СТАНОВИ ВО ЗГРАДА 1 и 2
- 40м2 со една спална на 6 и 7 кат
- 41м2 со една спална на 6 и 7 кат
- 42м2 со една спална на 6 и 7 кат
- 44м2 со една спална на 6 и 7 кат
- 46м2 со една спална на 6и 7 кат
- 55м2 со две спални на 6 и 7 кат
- 56м2 со две спални на 6 и 7 кат
- 57м2 со две спални на 6 и 7 кат
- 66м2 со две спални на 6 и 7 кат
- 90м2 со три спални на 6 и 7кат
******** КОНТАКТ 075 923 242
Во секој од објектите, се проектирани посебни влезови и комуникациски јадра во однос на фукцијата, па така има поседни влезови за деловниот дел, а посебни за станбените делови. Паркирањето е решено како едeн интегрален простор за целиот комплекс. Пристапот кон минус нивоата е предвиден од три страни со што се олеснува комуникацијата на голем број на возила. ПАРКИНГ МЕСТО 6500евра
Зградата 1 и 2 се ориентирани кон бул. 3-та Македонска Бригада, каде приземјето, првиот и вториот кат се интегрални (споени). Во приземјето се предвидени 12 локали со површина од 75 до 110 м², додека на првиот кат се предвидени 6 локали кои се дуплекси (на два ката) кои на вториот кат располагаат со тераси кон булеварот, кои во зимскиот период би биле затворени како би можеле истите да се користат. Станбениот дел во оваа единица е поделен на зграда 1 и 2, кој се протега од 3 кат до 12 кат и поткровје. Зградата 1 е поделена на два влеза, додека во зградата 2 има еден влез. Становите во овој дел се претежно со северна и јужна ориентација, освен аголните станови кои дополнително се ориентирани кон исток и запад.
ЦЕНА 1400евра м2
ЦЕНА ЗА ПАРКИНГ МЕСТО 6500евра ОБВРЗУВАЧКИ СО СТАН
******** КОНТАКТ 075 923 242
Опис на линк

GLOBAL PROPERTY

ГЛОБАЛ ПРОПЕРТИ 
КОМПАНИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА НЕДВИЖНОСТИ.
Посети ја страната на нашата продавница
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

ГЛОБАЛ ПРОПЕРТИ 
КОМПАНИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА НЕДВИЖНОСТИ.
Pandil Siskov 075923242 https://www.globalproperty.mk

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации