Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |
 

Odlicen stan kako deloven prostor vo Debar Maalo

Оглас од претпријатие Се продава од: ASTORIA NEDVIZNOSTI Вчера 11:17 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Број на соби
Адреса
Површина
Шифра 24752
Одлична можност да купите стан регистриран како деловен простор (без ДДВ) по многу пристојна цена во Дебар маало на улица Орце Николов, во близина на Вардар Мебел-кај Министерство за Одбрана. Деловниот простор досега е користен како канцеларии и истиот се состои од дневен боравок како конференциски простор, две посебни соби како канцеларии, посебна кујна, влезен ходник, една голема прекрасна тераса и еден балкон. Предметната недвижност според имотен лист се води како деловен простор но на име на физичко лице (нема ДДВ), со 59м2 нето површина, плус 7м2 два балкона и плус 3м2 подрум. Се наоѓа на 1-кат во мала зграда од вкупно 4 ката, со централно градско парно, а недвижноста освен како деловен простор, може слободно да се користи и како станбен простор за живеење.
Цена 73.500 евра + 3% данок.
Контакт 071/271-271
Асторија недвижности
ASTORIA NEDVIZNOSTI
  Online
071/271-271 +3892 3110-566
Leaflet
ASTORIA NEDVIZNOSTI

ASTORIA NEDVIZNOSTI

2833 Огласи во продавницата
Odlicen deloven prostor vo Centar 130m2 -
SUPER STAN VO STROGIOT CENTAR NA GRADOT 400 EUR
Renoviran stan vo centar kaj Dom na gradeznicite -
Luksuzen stan na Vodno so pogled kon Skopje -
Кон почеток