Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |
 

Kulten stan vo Centar

Оглас од претпријатие Се продава од: ASTORIA NEDVIZNOSTI Денес 13:13 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Број на соби
Адреса
Површина
Шифра 24748

Се продава: Стан 91м2 (2 тераси, север и југ), и помошни простории 18м2, Центар, Железничка зграда, 2 спрат. Светол, двострано ориентиран (север-југ) со поглед на Водно, високи плафони, делумно реновиран. Заеднички двор со летниковец и зелена површина.
Култна скопска зграда, еден од симболите на скопската архитектура, проект на архитектот Михаил Дворников. Единствена амбиентална и архитектонска целина во близина на детска градинска, О.У. „Ј.Х. Песталоци“, Архитектонски факултет, пазар и Т.Ц. Буњаковец, градски превоз.
Цена 1050 евра/м2 + 3% данок на пренос на имот.

Контакт тел.
071/271-271
071/333-336
Асторија Недвижности
ASTORIA NEDVIZNOSTI
  Online
+3892 3110-566 071/271-271 071/333-336
ASTORIA NEDVIZNOSTI

ASTORIA NEDVIZNOSTI

2833 Огласи во продавницата
Odlicen stan vo Debar maalo na TOP lokacija -
HOUSE for RENT 5 bedrooms BARDOVCI -
 Se izdava dvosoben stan kaj J.B.Tito . 250 EUR
TOP cena za Dukan vo GTC  61m2 -
Кон почеток