Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

STAN VO STIP

67 000 ЕУР

Се продава од: Anka Petrova 24 јан. 12:12 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Број на соби
Површина
Локација
Штип
Станбената зграда е сместена во таканареченото маало Стар Конак, завршена со градење во 2018, а внатрешното уредување на станот во 2019. Големината на станот изнесува 85 м2 кој вклучува дневна соба заедно со кујна, ходник, два тоалети од кој едниот е наменет за гости, две соби за спиење и балкон, станот се наоѓа на приземје. Во цената е вклучено и целосното опремување на станот, односно двата тоалети се целосно опремени, кујната истотака, ламинат на подот и во наредниот месец следува монтажа и на врати. Во станот е поставено инсталација за парно греење. Пред станбената зграда се наоѓа и приватно паркинг место само за станарот.
Во однос на изнајмувањето:
Се склучува договор со сопственикот на станбената зграда на минимум 3 години, со кирија во износ од 500 евра.
Во случај ако се одлучите за купување на станот цената изнесува 67000 евра.

За повеќе информации слободно обратете се на бројот 077931118.
Anka Petrova
077931118
Leaflet
Кон почеток