Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Vikendica vo blizina na Markov Manastir

45 000 ЕУР

Се продава од: Vesna 21 апр. 17:46 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Се продава викендица на преубава локација во близина на Марков Манастир, во извонредна природа покрај Маркова река.

Викендицата е легализирана со чист имотен лист, со површина од 174 м2, и дворно место од 450 м2. Викендицата има 2 посебни влеза, и половина од неа е прилагодена за живеење со површина од 97 м2 (77 м2 станбена површина и 20 м2 помошни простории). Другата половина се користи како магацински простор (77 м2).

Викендичката се наоѓа во Маркова Сушица, на главниот пат кон Марков Манастир, на само 1 км од манастирот и на само 2 минути до Маркова река.

Куќата е на 2 ката: на првиот кат има дневна соба и кујна со трпезарија, а на вториот се наоѓаат 2 спални соби со тоалет. Во дворот на викендицата има изѕидан бунар со хидрофор и водата од него се користи како техничка вода на двата ката (има сопствена водоводна мрежа во целата куќа).

Викендичката располага со техничка вода, струја, сопствена гаража, подрум, ѕидана скара и пергола во предниот дел од куќата. Ова е идеално место за одмор, со убава природа и чист воздух, на само половина час од главниот град.

Телефон за контакт:
Весна - 075258977
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации