Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Продажба на градежни материјали по екстра цени!

Оваа категорија е наменета за продажба на градежни материјали од страна на градежни фирми, физички лица или пак од страна на складишта за градежни материјали скопје, и од останатите градови ширум Македонија и тоа на брз и едноставен начин преку објавување на оглас!


Тука, ќе имате прилика да направите продажба на градежни материјали од сите типови и за секоја намена - пвц столарија, дрвена столарија, бекатон плочки, материјали за лим - ребраст лим, кровен лим, пластифициран лим, пластифицирам лим за кров, гипс картон, цигли, шамотни цигли, термо цигли, фасадни цигли, терацо плочки, или пак да ги понудите вашите вештини за изработка на фасади.


Како да имате брза продажба на градежни материјали во најкус можен рок?


Објавете оглас - објавувањето на огласи за продажба на градежни материјали на Пазар3 ќе Ви помогне многу побрзо да стапите во контакт со потенцијални купувачи, бидејќи над 70 000 дневни посетители би биле информирани за вашата намера.


Воедно, оваа категорија е една од најмногу употребуваните категории на нашиот сајт за продажба на градежни материјали, па така, Вие сте на вистинското место доколку вашата цел е да продадете најразлични градежни материјали.


Формирајте цена - без разлика дали сте сопственик на продавница која се занимава со продажба на градежни материјали,или пак сте само едно од многуте складишта за градежни материјали скопје, наш совет би бил најпрвин да ги истражите цените на пазарот, а дури потоа да започнете со продавање.


Исто така, за да ја зголемите продажбата, потрудете се да правите попусти или да продавате комплети заедно со бонус, особено доколку се соочувате со потешкотии при продажба на градежни материјали кои се поспецифични и не толку барани.


Ставете фотографија во огласите - при продажба на градежни материјали, една од најдобрите работи која што можете да ја направите е да вметнете слика од тоа што го продавате - алуминиумска ограда, ребраст лим, кровен лим, пвц столарија, дрвена столарија, бекатон плочки, терацо плочки, пластифициран лим за кров, гипс картон и тн.


Причината е повеќе од едноставна, бидејќи секој купувач би сакал да има прилика да види како изгледа тоа што сака да го купи, а веруваме дека и Вие го имате истото мислење особено кога сакате да купите нешто.Зошто да го одберете Пазар3 како место за продажба на градежени материјали?


Најпопуларен сајт од овој тип - нашиот сајт е несомнено најголемото онлајн купопродажно но и огласувачко место во Македонија, а тоа значи дека тука би можеле да направите продажба на градежни материјали, но и на се останато - возила, живеалишта, инвентар за вашиот дом и семејство, машини и алати и тн без никаков проблем!


Практични алатки - една од причините поради која луѓето воопшто се одлучуваат за продажба на градежни материјали токму на Пазар3 но и за пребарување на огласи сее постоечките филтри, полето за пребарување и алатката за регистрирање на огласи која ќе Ви помогне да си ја реализирате вашата цел со само еден клик!


Процесот воопшто нема да Ви одземе време, туку напротив, алатките се интуитивни па така, би немале никаков проблем за да ја постигнете својата цел во најкус можен рок.


Огромна посетеност и ефтини цени - посетеноста која надминува над 70 000 посетители на дневна основа во споредба со цената која што би ја платиле за регистрирање на оглас за продажба на градежни материјали е несомнено многу ниска, бидејќи бенефитите кои ќе ги почувствувате се навистина огромни.


Тоа значи дека за кратко време, Вие би можеле да направите неверојатно добар профит а цената која што би ја платиле за огласување на нашиот сајт би била далеку пониска што е одлично за секој огласувач.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации