Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на крави, кози, овци, зајаци и други домашни животни

Вршите продажба на домашни животни? Крави, прасиња, кокошки? Регистрирајте оглас на Пазар3 и очекувајте повици од заинтересирани купувачи. Тука секојдневно се продаваат и купуваат овци, кози, пчели, крави, кокошки и други домашни животни.

Климата, почвата, достапноста на вода и целокупните услови за одгледување на домашни животни се навистина поволни во нашата земја. Поради тоа застапено е одгледувањето на крави, овци, прасиња, а во поново време се повеќе луѓе се одлучуваат и на одгледување на пчелни семејства и производство на мед.


Сите оние кои се занимаваат со сточарство, пчеларство, живинарство, говедарство, свињарство и козарство ја користат платформата Пазар3.мк со цел продажба и купување на животни.Продажба на крави


На Пазар3 често се продаваат различни сорти на крави, бикови, јунички и телиња, како на пример крава од сименталска раса, и Холштајн (Holstein) расата која е позната како најмлечната раса на крава во светот.Продажба на пчели


Медот се смета за чудо на природата. Сите ние сме добро запозаени со многуте придобивки од конзумирањето на мед, што ги убеди голем број на луѓе да започнат да се занимаваат со производство на мед, односно одгледување на пчелни семејства. Оние кои веќе се занимааваат со одгледување на пчели на Пазар3 можат да продаваат и купуваат опрема за пчелари, роеви и матици.


На Пазар3 може да најдете ливадски мед, планински мед, како и органски мед за кој заинтересираноста е се поголема.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации