Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Продажба на гуми и бандажи како и нивен откуп по најповолни цени


Оваа категорија ви овозможува да бидете во тек со огласите во кои што се нуди продажба на гуми и бандажи од најпознатите брендови - Michelin, Continental, Pirelli, Windforce, Sava и многу другиГолемиот асортиман на производи вклучува челични бандажи, половни гуми, зимски гуми, алуминиумски фелни, за секоја временска прилика по најдостапни цени!Затоа, почнете да се огласувате веднаш или следете ги огласите за продажба на гуми!

Какви се огласи може да најдете во оваа категорија?Во оваа категорија дневно се објавуваат огромен број на огласи, а уште поголем е процентот на продажба на гуми и бандажи, благодарејќи на посетеноста од преку 70 000 посетители на дневно ниво.
Асортиманот на производи е навистина голем, а многубројните продавачи ќе ве известат за актуелната продажба на гуми и бандажи, кои може да бидат нови или половни по најдобри цени!

За фирмите - Што треба да знаете?Пазар3 е идеално место за претпријатијата кои се занимаваат со продажба на гуми и бандажи, бидејќи на нашиот сајт постојат огромен број на специјализирани фирми кои се занимваат токму со ова.
Доколку не се занимавате со продажба на гуми и бандажи, а имате потреба од купување, тогаш ве охрабруваме да објавувате огласи за се што се нуди во оваа категорија: нови гуми, бандажи, половни гуми, алуминиумски фелни, челични бандажи и слично.
За физичките лицаПазар3 ви дава можност да пребарувате, следите и објавувате огласи за купување или продажба на гуми. Се што треба да направите е да го внесете брендот на гумата кој што ви е потребен, или големината/типот на бандажите.
На нашиот специјализиран сајт ќе имате можност да купите секаков вид на бандажи, вклучувајќи челични бандажи, алуминиумски бандажи, и резервни гуми за сите марки на автомобили: Volkswagen, BMW, Citroen, Audi и други, па затоа не губете време и почнете да се огласувате и купувате!
Совети за купување и продажба на бандажи и гумиПродажба на гуми и бандажи се случува постојано, а тоа се должи на големата побарувачка на пазарот.
Големиот број на производители на автомобили и гуми секогаш се стремат кон подобрување на квалитетот на нивните производи.
Сепак, купувачите треба да знаат за сите предности и недостатоци при изборот на гуми.
На што треба да внимаватеПостојат повеќе работи на кои што треба да внимавате, како што се: производителот кој што врши продажба на гуми, ознаката за големина на гумите, индекс на носивост, ширина на гумата, категоријата и слично.

Алуминиумски бандажи или челични бандажи?Како што знаеме, на 15 ноември стапува на сила законот за користење на зимски гуми, а со тоа се зголемува откупот и продажба на гуми и бандажи. Затоа, ние ќе се потрудиме ви помогнеме при изборот.
За ваша информација, предностите на користење алуминиумски бандажи вклучуваат: поголем избор на модели, заштеда на гориво поради нивната мала тежина, како и нивната способност да издржат поголема сила во споредба со челичните бандажи.
Од друга страна, купување на челични бандажи значи и помал избор на опции, поголема издржливост при секојдневно возење, па дури и при тешки временски услови.Се надеваме дека овие совети ќе ви помогнат прик упувањето и продажба на гуми.Нови или половни гуми - Што е најдобро за вашата потреба?
Со оваа енигма се соочува секој возач без разлика на неговото искуство, а одлуката станува уште потешка кога ќе помислиме на многубројните брендови кои вршат продажба на гуми.
Пред се, оние кои што сакаат да купат половни гуми треба да се фокусираат кон состојбата на гумите, и дали тие се добро сочувани.
Од друга страна, предноста на купување половни гуми е флексибилноста и достапноста, како и помалата цена.
Предностите на новите гуми се состојат од: подобар перформанс, заштеда на гориво, поголема безбедност и тракција, и сл.
Кои се најпопуларните брендови за гуми на нашиот сајт?
На Пазар3 има огромна понуда за купување и продажба на гуми, а во нашите огласи најчесто се сретнуваат имиња како Continental, Sava, Michelin, Pirelli, Windforce, Hankook, но и многу други!


Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации