Македонски | Shqip | English |

Цела Македонија | Возила | Автомобили | Alfa Romeo | Alfa 147 | Pazar3

Денес 16:40 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

FIAT GRANDE PUNTO 1.3 M-Jet Dizel 90KS 6 Brzini

3 699 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 08:47 Автомобили , Скопjе , Карпош

ALFA ROMEO 147 1.9.JTD -01 REG. 04.2020 FULL

1 499 ЕУР

Година: 2002
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 17:12 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147

1 800 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 14:23 Автомобили , Кавадарци

Alfa Romeo 1.9 JTD M

2 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 09:24 Претпријатие Автомобили , Кочани

ALFA ROMEO 147 1.9JTD 88KW 120KS

3 050 ЕУР

Година: 2009
Километража: 140 000 - 149 999
12 ноем. 16:06 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147

1 800 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
12 ноем. 15:42 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147

1 800 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
12 ноем. 12:25 Автомобили , Скопjе , Шуто Оризари

Alfa Romeo 147 1.9jtd -01 full oprema

1 600 ЕУР

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
12 ноем. 09:37 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa 147 1.9

1 800 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
12 ноем. 08:39 Автомобили , Скопjе , Карпош

ALFA ROMEO 147 1.9 JTD -04 KAKO NOVO FULL

1 999 ЕУР Намалена цена

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
11 ноем. 21:13 Автомобили , Скопjе , Карпош

ALFA ROMEO 147

2 100 ЕУР

Година: 2002
Километража: 110 000 - 119 999
11 ноем. 12:48 Претпријатие Автомобили , Велес

Alfa Romeo 147 1.9 jtd -06

3 490 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
07 ноем. 03:00 Автомобили , Кавадарци

Alfa romeo 147 jtd

Година: 2007
Километража: 15 000 - 19 999
05 ноем. 11:40 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147

2 100 ЕУР

Година: 2001
Километража: 140 000 - 149 999
01 ноем. 21:56 Автомобили , Радовиш

Alfa Romeo 147

1 600 ЕУР

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
01 ноем. 17:48 Автомобили , Битола

ALFA ROMEO 147 1.9 JTD

Година: 2004
Километража: 180 000 - 189 999
31 окт. 22:08 Автомобили , Прилеп

ALFA 147JTD-NA DELOVI

1 000 МКД

Година: 2003
Километража: 160 000 - 169 999
31 окт. 10:46 Автомобили , Скопjе , Бутел

Alfa Romeo 147 JTDm -06

2 800 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
30 окт. 18:56 Автомобили , Куманово

Alfa Romeo 147/1.9 jtdm

3 550 ЕУР

Година: 2006
Километража: 130 000 - 139 999
29 окт. 08:50 Автомобили , Битола

Alfa Romeo 147 1.9JTD

2 500 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
27 окт. 17:16 Автомобили , Кочани

ALFA ROMEO 147 JTD FACELIFT STAKLO

2 300 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
22 окт. 16:25 Автомобили , Кичево

Alfa Romeo 147 2.0

Година: 2002
Километража: 140 000 - 149 999
20 окт. 16:10 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Скопје

ALFA ROMEO 147 1.9 jtdm 120 ps 8v

3 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
17 окт. 12:21 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147

3 250 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
12 окт. 08:44 Автомобили , Прилеп

Alfa Romeo 147

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
11 окт. 12:47 Автомобили , Неготино

Alfa Romeo 147 1.9JTD 115ks

2 000 ЕУР

Година: 2002
Километража: 250 000 - 299 999
07 окт. 08:31 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
06 окт. 23:17 Автомобили , Куманово

Alfa Romeo 147 1.9 dizel

2 700 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
03 окт. 21:20 Автомобили , Кочани

ALFA ROMEO 147 zamena za avtomobil benzin nad 2010

3 250 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
03 окт. 13:02 Претпријатие Автомобили , Тетово

ALFA 147 1.6 88kw REG. FULL-07 AVTOCENTAR

2 600 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
02 окт. 22:53 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Скопје

Alfa Romeo 147 1.9 jtdm

2 690 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
02 окт. 20:41 Автомобили , Велес

Alfa Romeo 147 1.9jtdm 120ks

3 700 ЕУР

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
01 окт. 16:20 Автомобили , Велес

Alfa Romeo 147 1.9 JTD

2 650 ЕУР

Година: 2004
Километража: 250 000 - 299 999
25 септ. 14:03 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147

Година: 2008
Километража: 20 000 - 24 999
20 септ. 15:55 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147jtdm

2 800 ЕУР

Година: 2006
Километража: 150 000 - 159 999
19 септ. 12:06 Автомобили , Куманово

ALFAROMEO 147-06 150ks TI oprema uvoz CH

2 200 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
16 септ. 16:19 Автомобили , Скопjе , Центар

Alfa 147 1.9 jtd

2 000 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
12 септ. 01:40 Автомобили , Скопjе , Шуто Оризари

Алфа 147 JTD 1.9

1 900 ЕУР

Година: 2004
Километража: 15 000 - 19 999
09 септ. 15:38 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147 JTD

1 450 ЕУР

Година: 2003
Километража: 150 000 - 159 999
06 септ. 15:57 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147 jtd 1.9 dizel

2 850 ЕУР Намалена цена

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
06 септ. 13:29 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147

3 350 ЕУР

Година: 2008
Километража: 20 000 - 24 999
03 септ. 09:57 Автомобили , Неготино

Alfa Romeo 147 jtdm 8v 88kw

2 650 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
01 септ. 15:57 Автомобили , Кочани

Alfa Romeo 147 1.9jtd -03

1 500 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
Кон почеток