Македонски | Shqip | English |

Огласи во Македонија – Купување и продажба на станови, автомобили, телефони и друго | Возила | Автомобили | Alfa Romeo | Alfa 147

Вчера 15:08 , ,

Alfa 147

141 450 МКД

Година: 2002
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 13:25 , ,

Alfa Romeo 147 1.9jtd -01 full oprema

1 600 ЕУР

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 12:51 Претпријатие ,

ALFA 147 1.9 JTD 120ks FULL -07 AVTOCENTAR

2 600 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 12:51 Претпријатие ,

ALFA 147 1.9 JTD 85kw FULL 2004god. AVTOCENTAR

1 900 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 12:02 ,

Alfa Romeo 147 JTDm -05

2 900 ЕУР

Година: 2005
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 11:08 , ,

PRODAVAM MENUVAM ALFA ROMEO 147

10 ЕУР Намалена цена

Година: 2001
Километража: 180 000 - 189 999
11 јул. 08:21 , ,

ALFA ROMEO 147 1.6 BENZIN -06 KAKO NOVO FULL

2 499 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
10 јул. 15:23 ,

Alfa Romeo 1.9 JTD M

2 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
10 јул. 09:39 Претпријатие ,

Alfa Romeo 147 1.9JTD Facelift

3 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 140 000 - 149 999
08 јул. 10:11 Претпријатие ,

Alfa Romeo 147 1.9 jtd -06

3 490 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
06 јул. 23:29 ,

Alfa Romeo 147 1.9 jtd

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
03 јул. 08:50 Претпријатие ,

ALFA ROMEO 147 1.9 M-JET 120KS FACELIFT -06

2 750 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
02 јул. 22:43 , ,

Alfa Romeo 147-1.6 twin spark*Redizajn*����

2 590 ЕУР

Година: 2008
Километража: 170 000 - 179 999
01 јул. 13:43 , ,

Alfa Romeo 147 1.9jtd -02

1 800 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
30 јун. 07:55 Претпријатие ,

ALFA 147 1.9 JTDm 120 KS 158000KM -07 MT Auto

3 200 ЕУР

Година: 2007
Километража: 150 000 - 159 999
29 јун. 12:02 , ,

Alfa Romeo 147

Година: 2003
Километража: 170 000 - 179 999
14 јун. 12:34 , ,

Alfa Romeo 147 1.9jtd -01

1 350 ЕУР

Година: 2001
Километража: 180 000 - 189 999
13 јун. 02:53 , ,

Prodavam Alfa 147 jtdm 150ks 2007

3 299 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
11 јун. 17:54 Претпријатие ,

Alfa Romeo 147

Година: 2004
Километража: 190 000 - 199 999
11 јун. 14:20 , ,

Alfa Romeo 147 jtdm 150ks -07

3 299 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
09 јун. 14:34 , ,

Alfa Romeo 147 jtdm -07 odlicno socuvana

3 299 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
01 јун. 21:48 ,

Alfa Romeo 147

1 600 ЕУР Намалена цена

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
01 јун. 14:27 ,

Se prodava Alfa Romeo 147

2 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 30 000 - 34 999
30 мај 11:28 ,

ALfa Romeo sega registrirana 1.9 jtdm

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
27 мај 17:01 , ,

Alfa 147 1.9jtdm guigiaro desing EXTRA

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
25 мај 22:52 , ,

Alfa Romeo 147 jtdm -06

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
22 мај 21:07 , ,

ALFA ROMEO 147JTD ITNO

1 700 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
21 мај 22:37 , ,

Alfa 147 JTDM

3 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
09 мај 17:09 , ,

ALFA ROMEO 147 1.6 Benzin 2003g. 77kw/105ks

Година: 2003
Километража: 180 000 - 189 999
02 мај 18:45 ,

Alfa Romeo 147

3 100 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
29 апр. 11:38 ,

Alfa Romeo 147 1.6 16v

2 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 180 000 - 189 999
25 апр. 20:55 , ,

Alfa Romeo 147-1.9/19v 2008

2 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 250 000 - 299 999
25 апр. 16:43 , ,

ALFA ROMEO 147 TI

3 200 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
25 апр. 15:35 , ,

Alfa Romeo 147 TI ITNO

3 200 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
15 апр. 17:33 ,

Alfa Romeo 147-T.SPARK

2 200 ЕУР

Година: 2002
Километража: 150 000 - 159 999
27 мар. 18:56 ,

Alfa Romeo 147 150ks -08

3 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 170 000 - 179 999
26 мар. 21:22 ,

Alfa Romeo 147 jtd

3 350 ЕУР

Година: 2007
Километража: 160 000 - 169 999
22 мар. 08:37 ,

Alfa Romeo 147

2 400 ЕУР

Година: 2004
Километража: 25 000 - 29 999
10 мар. 12:08 , ,

Alfa Romeo 147

1 500 ЕУР

Година: 2002
Километража: 190 000 - 199 999
07 мар. 17:14 , ,

Alfa Romeo 1.9 jtd dizel -03

2 300 ЕУР

Година: 2003
Километража: 5 000 - 9 999
04 мар. 22:04 , ,

Alfa Romeo 147

3 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
02 мар. 17:26 , ,

ALFA ROMEO 147 1.9 88-KW 120 KS

2 900 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
19 фев. 09:58 ,

Alfa Romeo 147

Година: 2016
Километража: 20 000 - 24 999
17 фев. 17:29 ,

ALFA ROMEO 147 1.9 JTD 101KS -04 REGIS I SERV

1 950 ЕУР

Година: 2004
Километража: 190 000 - 199 999
13 фев. 16:52 , ,

ALFA ROMEO 147 -07 1.9JTDm

3 800 ЕУР

Година: 2007
Километража: 140 000 - 149 999
04 фев. 20:19 , ,

Alfa Romeo 147 1.9 jtd

2 600 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
04 фев. 08:05 , ,

Alfa Romeo 147 1.9 Mjet -09 Germanija

3 400 ЕУР

Година: 2009
Километража: 170 000 - 179 999
Кон почеток