Македонски | Shqip | English |

Чучер Сандево | Возила | Автомобили | Alfa Romeo | Alfa 147

Нема резултати

Еве некои опции за пребарување...
  • Употребувајте *, на пример *столица* или само стол за да ги видете сите огласи во кои зборот стол е дел од почетокот, крајот или средината на некој збор.
  • За да добиете повеќе резултати употребете повеќе зборови и помеѓу нив ставете ILI .

Опции за пребарување

Погледнете ги нашите најнови огласи


08 ноем. 00:29 , ,

Se prodava alfa romeo 147 1.9 jtd

2 000 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
02 ноем. 09:56 , ,

Alfa Romeo 147

2 000 ЕУР

Година: 2001
Километража: 150 000 - 159 999
26 окт. 14:48 , ,

Alfa Romeo 147 JTDm 88kW

3 200 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
26 окт. 01:49 , ,

Alfa Romeo 147 Dizel / 1.9 jtdi

2 700 ЕУР

Година: 2005
Километража: 170 000 - 179 999
01 окт. 03:01 , ,

Se prodava

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
17 септ. 11:33 , ,

Alfa Romeo 147 -06

2 900 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
16 септ. 00:34 , ,

Alfa Romeo 147

2 900 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
23 авг. 19:24 , ,

Alfa Romeo 147 1.9 jtd

2 050 ЕУР Намалена цена

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
21 авг. 17:49 , ,

Alfa Romeo 147- 1.6 benzin/plin -06

3 200 ЕУР

Година: 2006
Километража: 140 000 - 149 999
20 авг. 13:25 , ,

Alfa Romeo 147 1.9jtd -01 full oprema

1 600 ЕУР

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
Кон почеток