Македонски | Shqip | English |

Огласи во Македонија – Купување и продажба на станови, автомобили, телефони и друго | Возила | Автомобили | Alfa Romeo | Alfa 155

03 фев. 23:52 , ,

Alfa Romeo 155 1.8 ts TNG -96

800 ЕУР

Година: 1996
Километража: 170 000 - 179 999
10 авг. 15:26 ,

Alfa Romeo 155

800 ЕУР

Година: 1994
Километража: 170 000 - 179 999
09 јул. 22:40 , ,

Alfa Romeo 155

700 ЕУР

Година: 1996
Километража: 25 000 - 29 999
20 јун. 17:53 , ,

Alfa Romeo 155 1.8 t.s -95 g

1 200 ЕУР

Година: 1995
Километража: 140 000 - 149 999
13 дек. 02:13 ,

Alfa Romeo 155 TS

800 ЕУР

Година: 1993
Километража: 200 000 - 249 999
10 ноем. 20:50 ,

Alfa Romeo 156 jtd

2 400 ЕУР

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
20 окт. 17:46 ,

ALFA ROMEO 155 1.8 Tspark

700 ЕУР

Година: 1994
Километража: 170 000 - 179 999
24 мај 18:40 , ,

Alfa Romeo 155 twin spark 1.8

1 300 ЕУР

Година: 1993
Километража: 160 000 - 169 999
18 ноем. 14:24 ,

Alfa Romeo 155 Twin Spark sport -95

1 600 ЕУР Намалена цена

Година: 1995
Километража: 190 000 - 199 999
26 септ. 21:56 , ,

Alfa Romeo 155 -94

1 000 ЕУР

Година: 1994
Километража: 250 000 - 299 999
20 апр. 01:16 , ,

Alfa Romeo 155 -93

Година: 1993
Километража: 150 000 - 159 999
20 апр. 01:03 , ,

Alfa Romeo 155 -93

Година: 1993
Километража: 150 000 - 159 999
05 апр. 19:42 ,

Alfa Romeo 155 TWIN SPARK 1.8 -94

800 ЕУР

Година: 1994
Километража: 160 000 - 169 999
Кон почеток