Македонски | Shqip | English |

Цела Македонија | Возила | Автомобили | Alfa Romeo | Alfa 156 | Pazar3

Денес 12:42 Автомобили , Крива Паланка

Alfa Romeo 156.2.4 JTDM 180ks

3 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2004
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 10:48 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Скопје

Alfa Romeo 156 1.9 jtd extra

1 799 ЕУР Намалена цена

Година: 2001
Километража: 190 000 - 199 999
17 ноем. 17:26 Автомобили , Кочани

Alfa Romeo 156 1.9JTD

1 400 ЕУР

Година: 1999
Километража: 150 000 - 159 999
15 ноем. 17:07 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo

Година: 1998
Километража: 180 000 - 189 999
13 ноем. 01:08 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 156 1.8 106KW 140HP

Година: 1999
Километража: 300 000 - 349 999
09 ноем. 20:59 Автомобили , Струга

Alfa Romeo 156

1 500 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
06 ноем. 20:42 Автомобили , Кавадарци , Росоман

Alfa Romeo 156 JTD 1.9

Година: 2004
Километража: 170 000 - 179 999
04 ноем. 14:41 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo

1 200 ЕУР

Година: 1998
Километража: 0 - 4 999
28 окт. 16:10 Автомобили , Скопjе , Центар

Alfa Romeo 156 sportvagon 165hp

2 100 ЕУР Намалена цена

Година: 2003
Километража: 130 000 - 139 999
28 окт. 13:07 Автомобили , Штип

Alfa Romeo 156

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
17 окт. 13:31 Автомобили , Скопjе , Центар

Alfa Romeo 156 jtd perfektna

1 999 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
12 окт. 16:01 Автомобили , Скопjе , Аеродром

Alfa Romeo 156 1.9 JTD

1 700 ЕУР

Година: 1999
Километража: 140 000 - 149 999
09 окт. 21:15 Автомобили , Скопjе , Аеродром

Alfa Romeo 1.9

Година: 1999
Километража: 180 000 - 189 999
23 септ. 18:12 Автомобили , Пробиштип

Alfa romeo 156 1.9jtd 116ks -01

1 400 ЕУР

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
21 септ. 13:25 Автомобили , Скопjе , Центар

Alfa Romeo 156 JTS 2.0

4 300 ЕУР

Година: 2004
Километража: 90 000 - 94 999
19 септ. 19:57 Автомобили , Скопjе , Сарај

Alfa Romeo 156

3 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
17 септ. 22:53 Автомобили , Скопjе , Аеродром

Alfa Romeo 156 1,9 jtd

1 800 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
17 септ. 18:48 Автомобили , Гостивар

Alfa Romeo

2 100 ЕУР

Година: 1999
Километража: 190 000 - 199 999
14 септ. 18:40 Автомобили , Делчево

Alfa Romeo 156

1 750 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
09 септ. 16:58 Автомобили , Скопjе , Аеродром

Audi a3 1.9tdi 90ks reg cela god full oprema ITNO

1 850 ЕУР

Година: 1999
Километража: 190 000 - 199 999
06 септ. 17:02 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo

Година: 1998
Километража: 200 000 - 249 999
02 септ. 10:12 Автомобили , Струга

Alfa Romeo 156

1 500 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
31 авг. 10:21 Автомобили , Скопjе , Бутел

АLFA ROMEO 1.9 JTD

2 100 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
22 авг. 02:39 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Taksi vozilo

3 500 ЕУР

Година: 1998
Километража: 200 000 - 249 999
15 јул. 15:00 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 156

1 500 ЕУР

Година: 2005
Километража: 450 000 - 499 999
23 јун. 01:20 Автомобили , Тетово , Јегуновце

Alfa Romeo 156

2 500 ЕУР

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
20 јун. 18:39 Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Alfa Romeo 156 1.9Jtd

1 700 ЕУР

Година: 2000
Километража: 190 000 - 199 999
15 јун. 07:20 Автомобили , Скопjе , Бутел

ALFA ROMEO 156 JTDm 140ks redesign

2 200 ЕУР

Година: 2003
Километража: 180 000 - 189 999
08 јун. 14:31 Автомобили , Кавадарци

Alfa 156 so atestiran plin

1 500 ЕУР

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
21 мај 10:05 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 156

1 200 ЕУР Намалена цена

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
21 апр. 12:16 Автомобили , Скопjе , Петровец

Alfa Romeo 156 jtd

1 700 ЕУР

Година: 2001
Километража: 15 000 - 19 999
13 апр. 01:07 Автомобили , Свети Николе

Alfa Romeo 156 TS 2.0 155 ks

1 800 ЕУР

Година: 2000
Километража: 190 000 - 199 999
10 апр. 17:06 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

ALFA ROMEO 156 SPORTWAGON

1 800 ЕУР

Година: 2003
Километража: 250 000 - 299 999
02 апр. 02:20 Автомобили , Скопjе , Сарај

Alfa romeo 1.9jtd 150ks 2006g

3 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
01 апр. 22:04 Автомобили , Струга

Alfa Romeo 156

1 800 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
15 мар. 15:45 Автомобили , Прилеп

Alfa Romeo 156 -06 1.9 jtd

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
15 мар. 09:50 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 156 1.9 jtd 103 kw

1 600 ЕУР

Година: 2003
Километража: 250 000 - 299 999
13 мар. 17:06 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa 156 SW 1.9JTD

3 300 ЕУР

Година: 2005
Километража: 150 000 - 159 999
05 мар. 19:06 Автомобили , Велес

Alfa Romeo 156 redizajn

3 000 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
27 фев. 11:07 Автомобили , Скопjе , Чаир

Alfa Romeo 156 sportas

1 350 ЕУР

Година: 1998
Километража: 250 000 - 299 999
15 фев. 12:23 Автомобили , Гостивар , Врапчиште

Alfa Romeo full oprema

1 500 ЕУР

Година: 2002
Километража: 150 000 - 159 999
07 фев. 20:25 Автомобили , Пробиштип

Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 KS

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
03 фев. 10:13 Автомобили , Берово

Alfa Romeo 1.9 JTD

1 400 ЕУР

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
24 јан. 08:24 Автомобили , Гевгелиjа , Гевгелија

Alfa Romeo 156

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
21 јан. 17:33 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 156

1 700 ЕУР

Година: 1998
Километража: 200 000 - 249 999
20 јан. 17:25 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 156 1.9JTD!!

1 300 ЕУР

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
20 јан. 16:53 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo

1 700 ЕУР

Година: 1998
Километража: 200 000 - 249 999
09 јан. 21:47 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 156

1 800 ЕУР

Година: 1998
Километража: 200 000 - 249 999
Кон почеток