Македонски | Shqip | English |

Огласи во Македонија – Купување и продажба на станови, автомобили, телефони и друго | Возила | Автомобили | Alfa Romeo | Alfa 159

Денес 09:08 Претпријатие ,

ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm -07 AVTO ALEX VELES

3 980 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 05:08 ,

ALFA ROMEO 159 SW 1.9JTDM 16V

4 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
11 јул. 17:11 ,

ALFA ROMEO 159 VO ODLICNA SOSTOJBA

3 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
09 јул. 18:07 ,

ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm

3 550 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
08 јул. 00:12 Претпријатие ,

ALFA 159 1.9 JTDm 120 KS EURO 5 UNIKAT -07 MT Auto

4 400 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
03 јул. 09:01 Претпријатие ,

ALFA ROMEO 159 1.9 JTD 150 KS UVOZ OD SVAJCARIA

3 550 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
02 јул. 12:26 ,

Alfa Romeo 159 1.9 JTD

3 650 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
23 јун. 20:02 ,

Alfa Romeo 159 2.4 jtdm -08

Година: 2008
Километража: 170 000 - 179 999
13 јун. 12:04 , ,

Алфа Ромео 159 1,9 JTDm 150ks 2006

4 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 150 000 - 159 999
05 јун. 12:14 ,

Alfa romeo 159

5 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 150 000 - 159 999
30 апр. 23:10 , ,

Se prodava Alfa romeo 159 nafta

3 900 ЕУР

Година: 2006
Километража: 20 000 - 24 999
14 мар. 14:45 , ,

Alfa 159

5 800 ЕУР

Година: 2009
Километража: 120 000 - 129 999
08 мар. 10:48 , ,

Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 200 ks -06

4 499 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
07 мар. 14:13 Претпријатие , ,

AUDI A4 2.0TDI S-LINE -09

9 200 ЕУР

Година: 2005
Километража: 160 000 - 169 999
20 фев. 10:28 , ,

Alfa Romeo 159 sportwagon

4 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
11 фев. 20:38 ,

Alfa Romeo 159 DELOVI

Година: 2007
Километража: 150 000 - 159 999
09 фев. 10:27 , ,

Alfa Romeo 159 1.9 jdt TI

7 900 ЕУР

Година: 2009
Километража: 120 000 - 129 999
08 фев. 19:14 , ,

ALFA ROMEO -06 159 jtdm 110kw 150hp

3 800 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
25 дек. 21:09 , ,

Alfa Romeo jtdm

4 100 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
17 дек. 22:48 Претпријатие ,

Alfa Romeo 159 1.9JTDm 6brzini UNIKAT - 09

3 650 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
07 дек. 11:36 , ,

Alfa Romeo 159

5 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
03 дек. 02:21 , ,

Alfa Romeo 147 1.9 jtd

1 850 ЕУР

Година: 2001
Километража: 0 - 4 999
24 ноем. 02:26 , ,

Alfa Romeo 159

3 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 130 000 - 139 999
22 ноем. 10:41 , ,

Alfa Romeo 159

3 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 130 000 - 139 999
14 ноем. 08:20 ,

Alfa Romeo 159 moze zamena

74 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
07 ноем. 18:14 , ,

ALFA ROMEO 159 JTD -08

4 300 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
Километража: 170 000 - 179 999
03 ноем. 18:48 ,

Alfa Romeo 159 karavan dizel tiptronic

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
23 септ. 18:04 ,

Alfa Romeo

3 000 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
23 септ. 17:40 ,

Alfa Romeo 2.4 jtdm

3 000 ЕУР

Година: 2009
Километража: 250 000 - 299 999
22 септ. 11:39 ,

Alfa Romeo 2.4 jtdm

3 000 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
22 септ. 06:43 , ,

Alfa Romeo 159 Jtdm

7 750 ЕУР

Година: 2006
Километража: 140 000 - 149 999
22 септ. 06:03 , ,

Alfa Romeo 159 JTDM

7 700 ЕУР

Година: 2006
Километража: 140 000 - 149 999
16 септ. 19:37 ,

Alfa Romeo 159 JTDM 2.4 DIESEL

6 400 ЕУР

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
09 септ. 21:23 ,

Alfa Romeo 159 1.9 JTD

3 350 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 180 000 - 189 999
05 септ. 10:04 , ,

Alfa Romeo 159 JTS 1.9

3 150 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
19 авг. 10:22 Претпријатие ,

Alfa Romeo 159 JTD 150ks -06

5 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 180 000 - 189 999
17 авг. 11:36 ,

ALFA ROMEO 159 1.9JTD NAVI

4 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
14 авг. 11:45 , ,

Alfa Romeo 159

3 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
21 јун. 14:25 , ,

Alfa Romeo 159 jtdm Neuvezuvana od Automobile Sk

5 200 ЕУР

Година: 2006
Километража: 150 000 - 159 999
14 јун. 12:18 , ,

Alfa Romeo 159 JTDM

4 800 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
08 јун. 23:23 , ,

Alfa Romeo 159 2.0 170ks Desing GIUGIARO

Година: 2010
Километража: 180 000 - 189 999
21 мај 17:02 ,

Alfa Romeo 159 -09

4 600 ЕУР Намалена цена

Година: 2009
Километража: 120 000 - 129 999
21 апр. 14:36 , ,

Alfa Romeo 159

4 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
Кон почеток