Македонски | Shqip | English |

Огласи во Македонија – Купување и продажба на станови, автомобили, телефони и друго | Возила | Автомобили | Alfa Romeo | Giulietta

04 јул. 20:27 ,

ALFA ROME GIULIETTA 2.0JTD -13

8 777 ЕУР

Година: 2013
Километража: 140 000 - 149 999
03 јул. 21:24 ,

ALFA ROMEO GIULIETTA 2.0 JTD 140KS-12

8 890 ЕУР

Година: 2012
Километража: 160 000 - 169 999
18 јун. 11:58 ,

ALFA ROMEO GIULIETTA 1.6 JTDM -11

6 600 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
03 јун. 10:41 Претпријатие ,

Alfa Romeo Giulietta 1.6JTDM 105HP

10 300 ЕУР

Година: 2015
Километража: 140 000 - 149 999
03 јун. 10:41 Претпријатие ,

Alfa Romeo Giulietta 1.6JTDM 120HP

11 600 ЕУР

Година: 2017
Километража: 130 000 - 139 999
12 мај 16:15 , ,

Alfa Romeo Giulietta 1.4 170HP kupena vo MKD

8 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 120 000 - 129 999
15 ноем. 20:56 ,

Alfa Romeo Giulietta

11 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
09 јул. 15:31 , ,

Alfa Romeo Giulietta uvezena od Milano

Година: 2012
Километража: 100 000 - 109 999
04 септ. 17:52 , ,

Alfa Romeo Giulietta

17 000 ЕУР

Година: 2015
Километража: 40 000 - 44 999
06 мај 20:52 ,

Alfa Romeo Gulietta 2,0 jtdm 2012 moze zameni

12 000 ЕУР

Година: 2012
Километража: 160 000 - 169 999
13 дек. 10:57 , ,

Alfa Romeo Giulietta -13

14 000 ЕУР

Година: 2013
Километража: 45 000 - 49 999
19 фев. 00:59 , ,

Alfa Guilietta -13

15 000 ЕУР

Година: 2013
Километража: 35 000 - 39 999
Кон почеток