Македонски | Shqip | English |

Цела Македонија | Возила | Автомобили | Alfa Romeo | MiTo | Pazar3

10 ноем. 08:42 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo MiTo -09 1.6 dizel 120 ks 155000 km

5 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
25 окт. 12:38 Автомобили , Тетово

Alfa Romeo Mito 1.4TB Multiair

8 000 ЕУР

Година: 2011
Километража: 130 000 - 139 999
07 окт. 08:39 Автомобили , Скопjе , Гази Баба

ALFA MITO 1.3j tdm -11 euro5

5 800 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
02 окт. 20:01 Автомобили , Скопjе , Бутел

ALFA MITO 1.3 JTD -11

5 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 150 000 - 159 999
02 окт. 12:00 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo

5 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
09 септ. 15:06 Автомобили , Куманово

Alfa Romeo MiTo 1.6 JTDm -08 so 162.000km SWISS

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
28 авг. 12:27 Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Alfa Romeo MiTo 1.4 tb -09 Exclusive

4 999 ЕУР

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
01 авг. 09:47 Автомобили , Гостивар

ALFA ROMEO MITO

5 499 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
07 јул. 10:25 Автомобили , Скопjе , Скопје

Alfa Romeo Mito

4 690 ЕУР Намалена цена

Година: 2009
Километража: 140 000 - 149 999
03 јул. 23:18 Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Alfa Romeo MiTo

5 800 ЕУР

Година: 2008
Километража: 140 000 - 149 999
06 мај 12:54 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm FULL OPREMA

5 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
28 мар. 13:39 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa MiTo 1.4

7 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 25 000 - 29 999
09 мај 08:13 Автомобили , Тетово

Alfa Romeo MiTo special edition

11 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 60 000 - 64 999
Кон почеток