Македонски | Shqip | English |

Огласи во Македонија – Купување и продажба на станови, автомобили, телефони и друго | Возила | Автомобили | Alfa Romeo | MiTo

Денес 07:30 Претпријатие ,

Alfa Romeo MiTo , 95KS - 10 CARBON

4 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 120 000 - 129 999
Вчера 09:42 , ,

Alfa Romeo MiTo -09 1.6 dizel 120 ks 155000 km

4 600 ЕУР Çmimi me zbritje

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
30 јун. 13:53 Претпријатие , ,

ALFA MiTo -11 FULL OPREMA KAKO OD SALON 1.3 Mjet

4 999 ЕУР

Година: 2011
Километража: 140 000 - 149 999
01 јун. 11:22 Претпријатие ,

Alfa Romeo MiTo 1.6 JTDm -08 168.000km STAKLO

4 400 ЕУР

Година: 2008
Километража: 160 000 - 169 999
26 апр. 10:46 Претпријатие , ,

ALFA ROMEO MITO 1.4i+LPG 58KW -09

Година: 2009
Километража: 140 000 - 149 999
25 апр. 23:13 , ,

Alfa Romeo MiTo 1.4

4 400 ЕУР

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
06 фев. 14:09 ,

Alfa Romeo MiTo -10 107000 km

4 500 ЕУР

Година: 2010
Километража: 100 000 - 109 999
04 јан. 16:52 Претпријатие ,

ALFA ROMEO MITO -09

4 500 ЕУР

Година: 2010
Километража: 140 000 - 149 999
25 окт. 12:38 ,

Alfa Romeo Mito 1.4TB Multiair

8 000 ЕУР

Година: 2011
Километража: 130 000 - 139 999
13 окт. 20:08 Претпријатие , ,

ALFA MiTo -12 1.3 DIZEL NAVIGACIJA ODLICNA

4 499 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
02 окт. 20:01 , ,

ALFA MITO 1.3 JTD -11

5 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 150 000 - 159 999
02 окт. 12:00 , ,

Alfa Romeo

5 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
01 авг. 09:47 ,

ALFA ROMEO MITO

5 499 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
07 јул. 10:25 , ,

Alfa Romeo Mito

4 690 ЕУР Çmimi me zbritje

Година: 2009
Километража: 140 000 - 149 999
06 мај 12:54 , ,

Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm FULL OPREMA

5 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
28 мар. 13:39 , ,

Alfa MiTo 1.4

7 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 25 000 - 29 999
09 мај 08:13 ,

Alfa Romeo MiTo special edition

11 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 60 000 - 64 999
Кон почеток